Окупанти в Криму хочуть засудити Порошенка і Кравчука за блокаду півострова

Петро Порошенко, Україна, Крим, окупація Криму, блокада Криму, суд над Порошенко
Фото: agropolit.com | П'ятий президент України Петро Порошенко

У списку маріонеток Кремля, яких нібито варто "покарати" за блокаду Криму, відразу 12 українських топ-політиків.

Окупаційна влада Криму вимагає від Слідкому РФ і ФСБ притягнути до відповідальності за блокаду півострова 12 українців, серед яких — Петро Порошенко та Леонід Кравчук.

Про це інформує Інтерфакс.

Зазначимо, що в четвер, 29 квітня, відбулося засідання "Кримської робочої групи з оцінки збитків, яких Україна завдала півострову", у ході якого було схвалено проект заяви про порушення кримінальної справи проти українців, які нібито причетні до енергетичної, продовольчої, транспортної та водної блокади окупованого півострова.

У списку фігурують такі персони: п'ятий президент України Петро Порошенко, бізнесмен Ленур Іслямов, перший президент України Леонід Кравчук, колишній представник президента України в Криму Борис Бабин, нардеп Мустафа Джемілєв, а також екс-депутати Рефат Чубаров і Андрій Сенченко.

Як докази підконтрольна Кремлю "влада Криму" навела заяви українських чиновників на різних телеканалах.

Робоча група вимагає від Слідчого комітету РФ і ФСБ порушити кримінальні справи щодо цих українців відразу за кількома статтями: "теракт", "сприяння, публічні заклики та виправдання терористичної діяльності", "організація терористичної спільноти й участь у ній", "організація діяльності терористичних організацій", "диверсія", "екоцид" і "акт міжнародного тероризму".

Підконтрольна Кремлю "влада Криму" також заявила, що ці "злочинці повинні бути покарані судом Російської Федерації", а на території окупованого півострова — "вони засуджені".

Раніше ми розповідали, що бізнесмена Ленура Іслямова суд в окупованому Криму заочно засудив до 19 років позбавлення волі за "блокаду півострова". Окупанти звинуватили його в організації підриву ЛЕП на півдні України, що призвело до знеструмлення Кримського півострова у 2015 році.

Сам же Ленур Іслямов має намір оскаржити вирок окупантів у ЄСПЛ. Він зазначив, що блокада Криму дала українцям додатковий імпульс для об'єднання і відкинула можливі настрою про "примирення" з окупантами.