Мендель йде від Зеленського, — ЗМІ

Юлія Мендель, прес-секретар президента України, офіс президента, звільнення
Фото: прес-служба ОП | Прес-секретарка президента України Юлія Мендель

Журналісти, посилаючись на джерела, стверджують, що звільнення Мендель пояснюється негативною оцінкою її роботи з боку глави Офісу президента Єрмака.

Юлія Мендель, яка стала першою прес-секретаркою президента України Володимира Зеленського після його приходу на найвищу державну посаду, нібито написала заяву про звільнення. Про це в п'ятницю, 30 квітня, повідомило видання "Страна" з посиланням на джерело в Офісі президента.

Говорячи про причини такого вчинку, джерело видання зазначило, що прес-секретарку не влаштовували робочі умови, "та й характер у неї, м'яко кажучи, непростий". Він стверджує, що це вже третя за час роботи Мендель в ОП заява про звільнення — попередні просто не підписували.

Крім цього, стверджує співрозмовник журналістів, роботу Мендель в цілому негативно оцінює керівник президентського офісу Андрій Єрмак. За словами джерела, однак, від більш раннього звільнення Мендель утримували хороші взаємини з Володимиром Зеленським.

"Але в цей раз начебто вона вже насправді налаштована йти, та й в Офісі не особливо хочуть її тримати. Більш того, вже починають шукати заміну. Але останнє слово, в будь-якому випадку, буде за Зеленським", — сказало джерело.

Нагадаємо, Юлія Мендель стала прес-секретаркою Зеленського незабаром після його вступу на посаду — 3 липня 2019 року. До цього вона працювала журналісткою на телебаченні, зокрема на ICTV, "Еспрессо-ТВ", та "Інтері". Співпрацювала із The New York Times, української філії Forbes та американського видання Politico. Крім цього, вона була координаторкою зі зв'язків із громадськістю українського підрозділу Світового банку.

Незадовго до подачі заяви про звільнення Мендель як гостя брала участь в декількох випусках програми "Погляд із Банкової" на телеканалі "Дім", який віщає на окуповані території. Як формат власне програми, так і слова, які озвучувала на ній Мендель, ставали об'єктами критики. Зокрема, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що висловлювання прес-секретарки президента України Юлії Мендель про "українську російську мову" — її особиста думка (Мендель під час випуску заявила, що що в Україні є "українська російська" мова).