"Високо ціную дії України": Блінкен визнав високу небезпеку військового вторгнення РФ

Фото: Скриншот

Перед Україною стоять два головні виклики — російська агресія і внутрішня корупція, підкреслив американський дипломат.

Держсекретар США Ентоні Блінкен визнав, що загроза повномасштабного нападу Росії на Україну зберігається, незважаючи на відведення військ. Він прокоментував ситуацію під час прес-конференції за підсумками зустрічі з Володимиром Зеленським у Офісі президента, передає "Україна 24".

"Росія відвела деяку техніку, але частина залишається на кордоні з Україною. Тобто у Росії є можливість за досить короткий час почати агресивні дії, якщо Росія вирішить це зробити", — заявив держсекретар. — "Ми ретельно спостерігаємо за ситуацією і я дуже високо ціную стримування, яке продемонструвала Україна у межах таких провокаційний дій, перед лицем такої агресії".

Ентоні Блінкен звернув увагу, що Україна зазнає втрат у війні на Сході, військовослужбовці регулярно гинуть через дії окупантів. При цьому, зазначив держсекретар США, українська сторона не відповідає на провокації з боку Росії. За його словами, ситуацію на Донбасі недавно обговорювали на засіданні НАТО і G7.

Ентоні Блінкен додав, що вони з Володимиром Зеленським обговорили в ОП необхідність реформ. На його думку, українцям потрібно боротися не тільки із зовнішнім ворогом, Росією, а й з внутрішніми — корупцією та олігархами.

"Ці два елементи взаємопов'язані. Адже Росія теж використовує корупцію і таких осіб, щоб просувати свої інтереси проти інтересів українського народу. Ми говорили про те, наскільки важливо продовжувати роботу в напрямку корпоративного управління", — заявив американський дипломат.

Володимир Зеленський зі свого боку розповів, що Росія перемістила від кордону лише невелику частину військових. Водночас, за його словами, зменшилася кількість снайперських обстрілів, через які найчастіше гинули українські військовослужбовці.

Ентоні Блінкен прибув в Україну вночі 6 травня на літаку. Кортеж з близько 30 автомобілів у супроводі поліції промчав по Бориспільській трасі від військового аеродрому і попрямував до Києва.

Ентоні Блінкен раніше зустрівся з главою МЗС Дмитром Кулебою. Представник Держдепу заявив, що США будуть підтримувати Україну, поки вона боротиметься з корупцією і розвиватиме інститути державної влади.

Під час зустрічі Володимира Зеленського та Ентоні Блінкена під Офісом президента в Києві почалися зіткнення з поліцією. Мітингувальники спробували звернутися до держсекретаря США з проханням вплинути на ослаблення карантинних обмежень для бізнесу.