У США заявили, що підтримують дії України щодо Медведчука та Козака

Віктор Медведчук, Тарас Козак, медведчук підозра, медведчук новини, сша, Рікер, санкції
Фото: Колаж Фокусу | Віктор Медведчук і Тарас Козак

За словами помічника глави Держдепу, боротьба з "проросійськими особами" сприяє прогресу нашої країни в реформах і розвитку демократичних інститутів.

В адміністрації президента США Джо Байдена "однозначно підтримують" вжиті Україною заходи щодо українців, які "діяли в інтересах Росії". Про це на конференції Фонду "США-Україна" 11 травня повідомив в. о. помічника голови Державного департаменту країни Філіп Рікер, передає видання "Сегодня".

"Ми дуже схвалюємо використання Україною з лютого санкцій проти проросійських дійових осіб, які працювали над тим, щоб підірвати прогрес України щодо реформ і демократичних інститутів", — підкреслив Рікер.

Він заявив, що подібні кроки влади сприяють захисту реформ і допомагають їхній майбутній реалізації. Також, зазначив Рікер, завдяки цим заходам українська влада протистоїть зловмисному впливу в сфері верховенства права.

За словами чиновника, Вашингтон закликає Київ вжити додаткових заходів для захисту інститутів і притягнення до відповідальності корупціонерів.

Нагадаємо, 11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала нардепам від ОПЗЖ Медведчуку й Тарасу Козаку підозру в державній зраді та спробі пограбування національних ресурсів.

Слідство опублікувало переговори нібито Віктора Медведчука та заступника голови президента РФ Дмитра Козака. Також, за даними Офісу генпрокуратури та СБУ, Медведчук нібито передав секретну інформацію про ЗСУ в РФ.

У лютому президент Володимир Зеленський за рекомендацією РНБО ввів персональні санкції проти нардепів від ОПЗЖ Віктора Медведчука й Тараса Козака за "фінансування тероризму".