ДБР проводить обшук у будинку Тупицького, — ЗМІ

Тупицький, конституційний суд, обшук, фото
Фото: прес-служба КСУ

Екс-глава Конституційного суду є підозрюваним у низці кримінальних справ.

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) о 06:00 ранку 13 травня прийшли з обшуком у будинок до Олександра Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного суду скасований. Про це повідомило видання ZN.UA з посиланням на джерела в ДБР.

У постанові Печерського суду йдеться, що обшук проводиться з метою "виявлення відомостей про обставини скоєння кримінального правопорушення, пошуку знаряддя кримінального злочину або майна, яке було отримане внаслідок його скоєння, а також із метою встановлення розшукуваних осіб". Це формулювання ч. 1 ст. 234 КПК.

У документі не наводиться зміст доказів, оскільки клопотання обмежене таємницею досудового розслідування. Судове засідання, на якому було ухвалене рішення про обшук, також проводилося в закритому режимі.

постанову, обшук, Тупицький, початок
постанову, обшук, Тупицький, кінець

Обшук проводиться в присутності власне Тупицького, його дружини, двох малолітніх дітей та адвоката.

Тупицький був викликаний повісткою на 28 грудня 2020 року в Офіс генпрокурора для допиту в кримінальному провадженні про злочинну організацію колишнього глави Господарського суду Віктора Татькова та його заступника Артура Ємельянова. Слідство веде управління ДБР у справах Майдану. У ДБР повідомили, що Тупицький перешкоджав встановленню істини в кримінальному провадженні, в якому він був підозрюваним.

У Печерському суді повідомляли, що розглянуть 2 квітня клопотання про обрання запобіжного заходу Тупицькому. В Офісі генпрокурора агентству уточнили, що запобіжний захід буде обиратися за справою, в рамках якої Тупицький був повідомлений про підозру у скоєнні кримінальних злочинів проти правосуддя (завідомо неправдиві показання, з'єднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від подавання показань).

Група народних депутатів оскаржила в Конституційному суді конституційність указів президента Володимира Зеленського про звільнення голови КСУ Олександра Тупицького та ще одного судді цього суду Олександра Касмініна.

Фокус зібрав все, що відомо про Тупицького, в окремому матеріалі.