"Мені незрозуміло": Степанов розповів, що думає про відставку з поста голови МОЗ (відео)

Максим Степанов, глава МОЗ, глава МОЗ, Шмигаль, відставка Степанова
Фото: Facebook / Максим Степанов | Максим Степанов

За словами екс-міністра, до вчорашнього дня він навіть не підозрював, що в них зі Шмигалем, який зробив подання про його відставку, був конфлікт.

Максим Степанов, відставка якого з поста міністра охорони здоров'я відбулася сьогодні, 18 травня, в ефірі шоу "Хард із Влащенко" на телеканалі "Україна 24" заявив, що ініціатором його звільнення є прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Денис Анатолійович не приховує, що він був тією людиною, яка вважає, що я повинен був бути звільнений, знятися з цієї посади. Причому мені якось незрозуміло це його бажання, тому що мені здається, що коли ти працюєш в команді — а я Кабмін вважаю командою — то якщо існують претензії щодо роботи, щодо стилю, то, напевно, вони висловлюються в процесі роботи", — заявив він.

Екс-міністр не заперечив, що під час нарад він міг бути "досить емоційним", проте, за його словами, коли йшлося про фінансування медицини, то він був "безкомпромісним".

На це ведуча, Наталія Влащенко, зазначила, що, за інформацією від її джерел, конфлікт між Шмигалем і ним почався, коли останній почав наполягати на тому, щоб МОЗ виділили на медицину 5% ВВП країни (згідно з підрахунками видання "Сегодня", на медицину в 2021 році з бюджету виділили приблизно 2,7% ВВП).

"Судячи з усього так, напевно через це. Чомусь це вибивання грошей — інакше й не скажеш — було сприйнято як формування власного політичного іміджу", — зазначив вже колишній глава МОЗ.

За словами Степанова, відставка якого сьогодні відбулася в Раді, він і не знав про існування конфлікту зі Шмигалем. Йому про це нібито розповів керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"У нас були абсолютно нормальні, як я вважав, робочі відносини, коли я говорив, що нам необхідно робити. Те, що вчора сказав Давид Арахамія — для мене було здивуванням, як і до цього було здивуванням, що з прем'єр-міністром у нас, виявляється, конфлікт", — зазначив він.

Відставка Степанова — передісторія питання

14 травня прес-секретарка глави ВРУ Ольга Туній підтвердила чутки про Степанова і відставку. Подання про звільнення подав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

17 травня в ефірі шоу "Свобода слова" на ICTV керівник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що глава відомства "почав вести власну гру". За його словами, якщо той хоче почати свою політичну кар'єру, то в цьому йому політсила не повинна заважати.

"Щойно було засідання фракції, там частина людей переконалася, що пан Степанов почав якусь свою політичну гру, про що він сам про це відкрито говорить. І зрозуміло, що якщо людина хоче будувати свою політичну кар'єру, то ми не повинні йому заважати", — заявив Корнієнко.

Максим Степанов, відставка з поста МОЗ якого вже була підтверджена напередодні, на думку керівника "Слуги народу" винен у провалі вакцинації і темпах закупівлі вакцин.

18 травня під час засідання парламентського комітету з питань здоров'я нації Шмигаль наголосив, що основною причиною відставки Степанова є "незадовільні темпи вакцинації та поставок вакцин". За словами прем'єр-міністра, вже колишній глава МОЗ зарекомендував себе як неефективний менеджер.

Також Шмигаль розповів, що відставка Степанова була підтримана 150 парламентаріями, що зіграло досить важливу роль в ухваленні рішення.

Відставка Степанова — заява Арахамії

Відставка Степанова, розповів глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, сталася на тлі конфлікту між міністром і Шмигалем.

"Про це знають всі у Верховній Раді, у профільному комітеті. Якщо з безпосереднім керівником немає нормального продуктивного діалогу, то навіть найкращі красиві ініціативи міністерства охорони здоров'я будуть, так би мовити, гальмуватися, не будуть нормально працювати", — заявив Арахамія.

За словами голови фракції, робилося кілька спроб налагодити взаємини, проте вони були безуспішними.

"Мені здається, що в таких умовах не можна взагалі навіть розраховувати на те, що робота міністерства при цьому керівнику проходитиме нормально", — зазначив Арахамія.

Сьогодні, 18 травня, перед голосуванням за свою відставку чиновник також стверджував, що основним звинуваченням на його адресу є "провал кампанії з вакцинації від COVID-19".

Зазначимо що відставка Степанова знайшла підтримку в парламенті — "за" проголосували 292 нардепи. 17 травня, на засіданні фракції "Слуги народу" парламентарії затвердили призначення на посаду нового міністра охорони здоров'я головного санлікаря країни Віктора Ляшка.