Медведчук прибув до апеляційного суду для оскарження домашнього арешту (фото)

Віктор Медведчук, суд
Фото: Страна | Віктор Медведчук прибув до суду в Києві

Глава політради "ОПЗЖ" заявив, що 15 років не мав доступу до секретної інформації, і назвав арешт незаконним.

21 травня Народний депутат Віктор Медведчук прибув до Київського апеляційного суду, де оскаржить запобіжний захід. Про це повідомляє "Страна".

Приблизно о 12 годині Віктор Медведчук прийшов на засідання у супроводі прихильників, серед яких виявився ще один депутат від "ОПЗЖ" Ілля Кива. Перед будівлею суду обвинувачений у державній зраді заявив, що вважає домашній арешт незаконним, а у слідства немає нових доказів у його справі.

Як стверджує парламентарій, він вів переговори з мирного врегулювання з Росією в рамках повноважень, які йому надав виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов, а потім глава держави Петро Порошенко. При цьому СБУ надала нардепу статус спецпредставника з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи.

Віктор Медведчук, суд
Віктор Медведчук у Київському апеляційному суді
Фото: Сегодня

"Я вів переговори і з економічних питань, зокрема й з електроенергії", — зазначив Медведчук. — "Вів переговори з принципового постачання електроенергії в Україні, і такий договір владою був підписаний та ув'язнений. У переговорах щодо укладення контракту та підписання власне контракту я ніколи участі не брав".

Він додав, що не мав доступу до секретної інформації після 2004 року, коли працював головою Адміністрації президента.

До Київського апеляційного суду з'їхалися десятки бійців Національної гвардії, якими посилили заходи безпеки. Правоохоронці перевіряють особисті речі всіх людей, які заходили до суду. Крім того, біля будівлі зібралися приблизно 30 учасників організації "Патріоти За життя", а також представники "Національного корпусу". Як повідомляє Pavlovsky News, журналістів пропустили в суд, але не в зал засідань.

Фото: Сегодня

Печерський районний суд Києва призначив Віктору Медведчуку цілодобовий домашній арешт до 9 липня включно. Його також змусили носити електронний браслет.

Офіс генпрокурора оскаржив домашній арешт Віктора Медведчука, вимагаючи взяття під варту. Адвокати нардепа, зі свого боку, домагаються скасування запобіжного заходу.

11 травня Віктору Медведчуку повідомили про підозру в зраді та спробі пограбування національних ресурсів у Криму. В таких же злочинах підозрюють іншого нардепа — Тараса Козака.