Інтерпол зняв втікача Миколу Чауса з міжнародного розшуку, — ЗМІ (фото)

Микола Чаус, втеча Чауса, викрадення Чауса, міжнародний розшук Чауса
Фото: sharij.net | Екссуддя-втікач Микола Чаус

Як запевняють силовики, поки процедура екстрадиції триває і рішення Інтерполу не вплине на слідство щодо екссудді.

Інтерпол вирішив зняти з міжнародного розшуку скандального екссуддю Дніпровського районного суду Миколу Чауса, якого детективи НАБУ підозрюють в отриманні хабара в розмірі $ 150 тисяч.

Про це повідомляють журналісти "Слідство.Інфо".

Відомо, що у квітні 2021 Комісія з контролю файлів Інтерполу вирішила видалити так звану "червону картку" щодо Миколи Чауса, через що скандального екссуддю зняли з міжнародного розшуку.

За словами журналістів, причина такого рішення — перевірка комісії за скаргою Миколи Чауса, у ході якої було встановлено, що розміщення даних про українського екссуддю в Інформсистемі Інтерполу не відповідало їхнім правилам. У листі Інтерполу від 7 травня, копія якого є в розпорядженні видання, підтвердили видалення інформації щодо Миколи Чауса.

Інтерпол, Микола Чаус, міжнародний розшук Чауса, скасування міжнародного розшуку Чауса
Рішення Інтерполу
Фото: slidstvo.info
Інтерпол, Микола Чаус, міжнародний розшук Чауса, скасування міжнародного розшуку Чауса
Рішення Інтерполу
Фото: slidstvo.info
Інтерпол, Микола Чаус, міжнародний розшук Чауса, скасування міжнародного розшуку Чауса
Рішення Інтерполу
Фото: slidstvo.info

Миколу Чауса також могли зняти з міжнародного розшуку після того, як комісія Інтерполу помітила, що підставою для присвоєння "червоної картки" колишньому судді було неналежне судове рішення. Нібито раніше НАБУ надало Інтерполу не рішення про арешт Чауса, яке є безстроковим, а рішення про його примусовий привід, термін дії якого обмежений (6 місяців — ред.). У комісії також додали, що такого судового рішення недостатньо для міжнародного розшуку, тому "червона картка" Миколи Чауса була видалена.

У НАБУ журналістів запевнили, що рішення Інтерполу не вплине на офіційне слідство, а процедура екстрадиції продовжує діяти.

"Наразі процедура екстрадиції в Республіці Молдова триває і жодним чином не залежить від факту перебування підозрюваного в міжнародному розшуку", — додали в силовому відомстві.

Як повідомляв Фокус, екссуддя Микола Чаус після втечі з України був затриманий у Молдові в березні 2017 року. Затримання проводили співробітники генпрокуратури Молдови за запитом української Генпрокуратури, але екстрадиція затягнулася на роки.

У квітні 2021 року з'явилася інформація, що Миколу Чауса викрали в Кишиневі. В МВС Молдови повідомили, що викрадачі судді-втікача нібито виїхали в Україну. А в травні в соцмережах з'явилося відеозвернення Миколи Чауса нібито з України, у якому він запевнив, що з ним усе нормально.