Євросоюз побачив прогрес України в проведенні реформ, — глава Єврокомісії

Урсула фон дер Ляйен, Єврокомісія, глава Єврокомісії, Євросоюз
Фото: Euronews | Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

За словами чиновниці, наша країна зуміла досягти успіху в цьому питанні незважаючи на дестабілізаційні дії Росії.

Глава держави Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої обговорили боротьбу з епідемією COVID-19, реформи і співробітництво на тлі російської агресії.

Про це інформує пресслужба президента України.

Повідомляється, що президенти у процесі розмови домовилися про необхідність активізувати зусилля з надання нашій країні необхідної кількості вакцин від COVID-19. Лідери також досягли домовленості продовжувати співпрацю з метою забезпечення взаємного визнання так званих COVID-паспортів для відновлення непріоритетних подорожей громадян України та ЄС.

Під час розмови Зеленський і фон дер Ляєн обговорили ситуацію на Донбасі та наголосили на важливості виконання Мінських угод для врегулювання конфлікту.

"Євросоюз залишається повністю відданим своїй політиці невизнання незаконної анексії Криму та міста Севастополя Російською Федерацією. Лідери обговорили початок роботи Кримської платформи і домовилися про співпрацю в цьому форматі. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн схвалила особисту ініціативу Володимира Зеленського про початок цього важливого міжнародного формату з метою деокупації Кримського півострова й захисту прав людей, які там проживають…", протягом останніх місяців Україна досягла істотного прогресу на шляху реформ незважаючи на дестабілізаційні дії Росії і серйозні економічні й соціальні наслідки пандемії COVID-19. Президенти погодилися, що такі реформи сприяють зміцненню стабільності нашої держави до цих викликів", — йдеться в повідомленні.

У Єврокомісії також побачили прогрес України в проведенні реформ незважаючи на дестабілізаційні дії з боку України.

Президентка Єврокомісії в своєму Twitter підтвердила, що ЄС підтримує територіальну цілісність і незалежність України, а також процес впровадження реформ у країні.

"Ми оголосили про нову допомогу €25,4 млн для тих людей, які постраждали від конфлікту. Ми також підтримуємо Україну в боротьбі з COVID-19", — додала вона в своєму мікроблозі.

Раніше Фокус розповідав, що країни Євросоюзу поділяться з Україною вакциною від коронавірусу. За словами президентки Єврокомісії, ЄС не має наміру відмовлятися від допомоги Україні.

Також президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн попередила, що ЄС поки не має наміру ділитися вакцинами з бідними країнами. І ця позиція може бути переглянута за умови, що в ЄС покращиться ситуація з виробництвом вакцин.