ЗМІ повідомляють про позбавлення Шарія статусу біженця у Литві

Анатолій Шарій, блогер, політик, статус біженця
Фото: covid-ukr | Анатолій Шарій

Журналісти, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, стверджують, що рішення Литви було політичним, а успішне його оскарження — малоймовірне.

У понеділок, 31 травня, низка українських ЗМІ, включаючи "Цензор.НЕТ" і "Європейську правду", повідомили, що блогер і політик Анатолій Шарій був позбавлений у Литві статусу політичного біженця.

Виданням нібито повідомили про це джерела у правоохоронних органах, до того ж якої саме країни — ані слова. Згідно з повідомленнями, ануляція документів на втечу сталася ще 10 травня, того ж дня його нібито оголосили персоною нон грата.

"За даними джерела, відразу після цього адвокати Шарія зробили запит, щоб вивчити підстави такого рішення і їм передали відповідні матеріали. Водночас, джерело зазначає, що Шарій найняв одну з найдорожчих адвокатських компаній у Литві, що свідчить про наявність у нього значних фінансових ресурсів", — пише "Цензор".

У повідомленні говорять, що за словами неназваних журналістів з Литви, успішне оскарження цього рішення — "малоймовірне, що пов'язано з наявністю політичної підтримки цього рішення".

Журналісти зазначили, що тепер блогер нібито має намір інсценувати "мітинги-протести" українців-патріотів "біля свого житла в Іспанії", які, за їхніми словами, будуть супроводжуватися якимись погрозами на його адресу. Зробити це політик нібито має намір для отримання відповідного статусу в Іспанії.

Сам Анатолій Шарій вже відреагував на цю інформацію. У своєму Telegram-каналі він написав: "Прям не знаю, що ж робити тепер, треба чекати офіційного повідомлення від Литви, думаю. Особисто я вперше чую".

Блогер зазначив, що йому "не віриться" у правдивість інформації, оскільки влада Литви в такому випадку повідомила б йому про це ще три тижні тому.

За словами Шарія, українські ЗМІ могли пустити цю новину, щоб "перебити новину від вироку Стерненку".

Статус біженця в Литві Шарій отримав у 2012 році.

Нагадаємо, служба безпеки України оголосила про підозру блогеру Анатолію Шарію за двома статтями Кримінального кодексу України — "держзрада" і "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

За версією представників відомства, з 2012 року через соцмережі, онлайн-ЗМІ та російські телеканали Шарій нібито "сприяв РФ у проведенні пропагандистських кампаній".

Раніше стало відомо, що Анатолій Шарій не прибув на допит в СБУ, його інтереси представив адвокат Валентин Рибін. За словами юриста, блогер не прибув на допит, оскільки не знаходиться в Україні через міркування про безпеку, екстрадиція неможлива, оскільки підозрюваний має статус біженця в країнах Євросоюзу, а статті, які йому закидають — політичні.