Турборежим дав збій: Рада переголосує за "антиолігархічний" закон через помилки "слуг"

Раді доведеться знову голосувати за "антиолігархічний" закон
Фото: Апостроф | Голосування в Раді за закон про олігархів

Якщо юридичну колізію із взаємовиключними правками не виправлять, президент Володимир Зеленський не зможе підписати закон.

Верховній Раді доведеться знову голосувати за "антиолігархічний" закон №5599, оскільки нардепи врахували правки, які суперечать одна одній. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Депутат опублікував у своєму Telegram-каналі висновки профільного комітету Ради з питань нацбезпеки про необхідність провести повторне голосування за "антиолігархічний" закон №5599 для виправлення неузгодженості в тексті самого документа.

За словами Ярослава Железняка, Верховна Рада прийняла закон №5599 і врахувала відразу три поправки, які суперечать одна одній.

"Іспанський сором або "а ми ж говорили!". Закон про олігархів 5599 будуть переголосовувати. У чому проблема? Врахували одночасно 3-и (396,398,406) правки, які суперечать одна одній. Відповідно тепер хочуть знову переголосувати статтю 5 закону. Стаття про те, як олігарх визнається олігархом", — повідомив парламентарій від "Голосу" в своєму Telegram-каналі.

Рішення комітету нацбезпеки щодо "антиолігархічного" закону №5599

У коментарі PavlovskyNews Ярослав Железняк заявив, що автори законопроекту №5599 близько тижня виправлятимуть неточності в тексті документа, після чого буде постанова про блокування голосування.

"Це, напевно, жовтень місяць... законопроект піде на підписання президентом Володимиром Зеленським", — додав нардеп.

Ярослав Железняк про нове голосування за "антиолігархічний" закон №5599

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков потролив вчорашнє голосування за "антиолігархічний" закон №5599, в ході якого затвердили його правку №398, що передбачає формування НАПКА реєстру олігархів за поданням спецкомісії.

Разумков потролив нардепів після прийняття "антиолігархічного" закону №5599

Нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко зазначив, що "Слуги народу" внесли в закон дві взаємовиключні норми, через що документ не функціонуватиме.

"Одна говорить, що олігархом визнає РНБО, як це і планував Зеленський, а інша — що НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроект не зможе працювати, і до нього потрібно знову повертатися. Правильною дорогою йдете, товариші!" — додав парламентарій у своєму Telegram-каналі.

"Антиолігархічній" закон №5599 — як голосувала Рада

23 вересня у другому читанні Верховна Рада прийняла законопроект №5599, запропонований президентом. Документ підтримали 279 народних депутатів, а обговорення законопроекту супроводжувалося криками із залу голосування "Диктатура", "Лукашенко" і "Ганьба".

Представники опозиції спробували відсторонити Руслана Стефанчука від головування на сесії, однак цю ініціативу підтримав лише 61 нардеп.

Президент Володимир Зеленський відреагував на рішення Ради про прийняття "антиолігархічного" закону №5599 і заявив, що Україна отримає "історичний шанс на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і країною"