РНБО визначить перших олігархів навесні 2022 року, — Малюська

закон про олігархи, антиолігархічний закон, Денис Малюська
Фото: 24tv.ua | Малюська Мін'юст

У Мін'юсті очікують, що олігархи намагатимуться йти всупереч закону, вдаючись до Венеційської комісії та судів.

Рада національної безпеки та оборони України вже у травні проведе перші засідання, на яких визначатимуть олігархів. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

За словами чиновника, олігархи протягом наступних 180 днів мають позбутися ознак, які визначають їхню приналежність до цього класу. В іншому випадку олігархи закріплять свій статус офіційно та потраплять під обмеження.

Щоб не потрапити до списку РНБО, олігархам пропонується, наприклад:

  • припинити впливати на політику;
  • позбутися монопольного становища;
  • продати ЗМІ особам з бездоганною діловою репутацією.

Малюська нагадав, що якщо олігарх нічого не змінить у найближчі пів року та погодиться на офіційний статус олігарха, йому буде заборонено:

  • фінансувати політичні партії;
  • купувати об'єкти великої приватизації;
  • фінансувати політичну агітацію.

Міністр зазначив, що контакти чиновників з олігархами або їхніми представниками публічно декларуватимуться, що істотно впливатиме на репутацію останніх.

Відомо, що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення незабаром розробить механізм перевірки ділової репутації особи, яка буде потенційним покупцем ЗМІ олігархів. У свою чергу РНБО займеться реєстром олігархів та вирішить, як його формувати та вести.

Нагадаємо, 5 листопада президент Володимир Зеленський невідкладно підписав "антиолігархічний" закон, де прописані критерії щодо визначення олігархів.

"Антиолігархічний" законопроєкт Рада ухвалила в другому читанні у вересні. 3 листопада в документ внесли правки, згідно з якими олігархів дозволено визначати лише РНБО.