Можливе вторгнення мігрантів до України: Данілов із міністрами приїхав до Луцька (фото)

Секретар РНБО Олексій Данилов, засідання, РНБО, Луцька ОДА, кордон, мігранти
Фото: Виктор Ковальчук | Секретар РНБО Олексій Данилов

На засідання зібралися міністри, голови правоохоронних органів та військових формувань, а також керівники областей. На нараді головує секретар РНБО.

У Луцькій обласній державній адміністрації проходить нарада Ради національної безпеки та оборони України, на якій обговорюються заходи щодо захисту кордону з Білоруссю від можливого напливу нелегальних мігрантів. Про це повідомила пресслужба РНБО.

Керує нарадою секретар РНБО Олексій Данілов, також присутні міністри, керівники правоохоронних органів та військових формувань, а також голови Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської ОДА. Нарада розпочалася за дорученням президента Володимира Зеленського.

Розмова чиновників розпочалася о 13:00 та розрахована на кілька годин. Учасники обговорять, як убезпечити державний кордон від можливого вторгнення нелегальних мігрантів.

Будівлю Луцької обладміністрації оточили силовики, туди нікого не пускають.

засідання, РНБО, Луцька ОДА, кордон, мігранти
Луцька ОДА

Раніше Олексій Данілов в одному з телевізійних ефірів розповів, що у разі прориву мігрантів силовики не відкриватимуть вогонь, а тих біженців, яких упіймають, покаранням для них буде штраф. Також секретар РНБО наголосив, що держава зобов'язана утримувати затриманих мігрантів — забезпечувати їх їжею, одягом, житлом, надавати медичну допомогу.

Також кілька днів тому у МВС відзвітували, що до найбільш ризикових ділянок кордону перекинуть додатково понад вісім тисяч силовиків – співробітників Держприкордонслужби, Нацгвардії та сил територіальної оборони. Було заплановано навчання з відторгнення мігрантів від української території. У рамках посилених охоронних заходів також залучать авіацію – 15 вертольотів МВС, щоб забезпечити можливість оперативного підкріплення силовиками. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляв, що у разі вторгнення мігранти отримають жорстку і чітку відсіч у рамках закону.