"Укрзалізниця" у плюсі, дороги та посадки. Зеленський назвав реформи, які вдалося виконати

Президент Зеленський основні реформи
Фото: прес-служба ОП | Володимир Зеленський дає пресмарафон

Інфраструктурна реформа, деолігархізація, очищення судів та тисячі "дрібних" посадок. Саме ці кроки президент України Володимир Зеленський вважає основними.

Президент України Володимир Зеленський 26 листопада проводить пресмарафон. У відповіді на перше запитання він розповів про обіцянки, які влада виконала та які ще у процесі виконання. Транслює подію на YouTube Офісу президента України.

"З приводу деолігархізації – ми на початку великого процесу. Земельна та банківська реформи, реформа інфраструктури, яка визнана не лише в Україні. Хоча мене цікавить насамперед думка українців. Інфраструктурна реформа – найбільша та найуспішніша за 50 років. Я вважаю це прогресом. Ми міряємо успіхи щодо будівництва країни в тисячах кілометрах доріг, а не одним мостом. Як, наприклад, міст у Запоріжжі будується. А вже будується 150 мостів", – заявив глава держави.

Як успішний приклад Зеленський назвав запуск державного авіаперевізника Ukrainian national airlines (Українські національні авіалінії).

Прибуткова "Укрзалізниця"

"Укрзалізниця" вже почала приносити прибуток завдяки деолігархізації, наголосив президент.

"Аеропорти. Бориспіль – прибутковий, "Укрзалізниця" – теж. Порти стали прибутковими. Це – деолігархізація. Ми розуміємо, які люди, не тільки представники олігархів, а й колишні чиновники всюди були. У всьому, що належить народу. Усюди їхні щупальця", – зазначив він.

У процесі деолігархізації, на думку Зеленського, немає нічого особистого.

"Я з повагою ставлюся до великого бізнесу щодо робочих місць. Але важливо, щоб великий бізнес не був олігархатом і не впливав на медіа та політиків", – сказав президент.

Щодня по 100 рішень

Зеленський визнав, що влада допускається помилок через прийняття рішень.

"Щодня я приймаю по 100 рішень. Правильні та помилкові. Я їх приймаю і рухаюся вперед, але, на жаль, у мене немає часу комунікувати щодо кожного із суспільством. У моїй кишені немає медіа, щоб хтось допомагав", – поскаржився президент.

За його словами, люди не бачать "перемог" влади, бо чують новини про коронавірус та енергетичну кризу.

Посадки

Судова реформа в Україні – це велика боротьба із суддями, яку лише розпочали, зазначив Зеленський.

"Серед них (суддів) є нормальні. Але, на жаль, є і те, що є. Ми почали очищення судів. Ви бачили кризу з Конституційним судом України (КСУ), але я призначив 2 нових суддів від президента в КСУ вчора. Посадками займаються правоохоронні органи. Там де я бачу зраду на найвищому рівні. За ситуацією з (нардепом від "Опозиційної платформи "За життя") Віктором Медведчуком та контрабандистами, ви бачите рішення, які приймає РНБО", – заявив він.

Правоохоронці доповідають про тисячі "дрібних" посадок, наголосив президент.

"Але люди цього не бачать, як і щоденну роботу правоохоронних органів. Це – не медійні персони. Але ми рухаємося вперед і посадки відбуваються", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський обіцяв не балотуватися на другий президентський термін, якщо у свою першу каденцію виконає все, що запланував.