"Випили по чарці, почалася розмова". Лукашенко розповів свою версію захоплення Криму у 2014 році (відео)

Олександр Лукашенко, інтерв'ю
Олександр Лукашенко під час інтерв'ю Дмитру Кисельову

Президент Білорусі заявляє, що "російських військових до Криму запросили їхні українські колеги", аби не допустити вторгнення НАТО.

Related video

Білоруський президент Олександр Лукашенко зробив резонансну заяву про те, що у 2014 році українські військовослужбовці нібито самі запропонували російським колегам захистити Крим від натовських військ. Про це повідомляє РІА "Новини".

Лукашенко стверджує, що українські військові зв'язалися з представниками армії РФ, але це не було звернення на офіційному рівні.

"Як зазвичай, випили по чарці, зав'язалася розмова, — пояснює Олександр Лукашенко. — І молодці, звичайно, українці. Вони попередили росіян, що Крим не буде російським, якщо ви не вживете певних дій".

Олександр Лукашенко стверджує, що українські військові самі покликали "ввічливих людей" до Криму

За словами білоруського лідера, керівництво НАТО планувало захоплення Криму. Лукашенко стверджує, що згодом після ще однієї зустрічі представників українського та російського військового командування українці запропонували повідомити ці відомості Путіну: "Питання Криму треба вирішувати".

Лукашенко, посилаючись на свої дані, стверджує, що цю інформацію було доведено до президента РФ, який, знову ж таки, за твердженнями білоруського лідера, виступив за "референдум про приєднання Криму" та "наполягав на юридичному вирішенні проблеми".

У результаті в березні 2014 року в Криму відбувся так званий референдум, за результатами якого влада РФ включила півострів до складу держави як один із суб'єктів федерації. Референдуму передувала поява "зелених чоловічків" — військових без розпізнавальних знаків. Надалі Кремль визнав, що це були чинні військовослужбовці російської армії.

Раніше Фокус повідомляв, що Лукашенко попросить у Путіна С-400 та С-500, аби захиститися від можливого ракетного нападу. Президент Білорусі каже, що розуміє, що ЗРК коштують недешево, і тому попросить залишити С-400 із навчального центру.