"Потрібно внести правки до Конституції": глава Меджлісу запропонував змінити статус Криму

Рефат Чубаров
Фото: obzor.io | Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Рефат Чубаров вважає, що нинішній статус Криму як автономії у складі України потребує переформатування. Відповідний законопроєкт уже підготували у Верховній Раді.

Related video

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на саміті "Кримська платформа" у Загребі запропонував внести зміни до Конституції України щодо статусу Криму. За його словами, в основному законі держави варто визначити автономію півострова, яка створена за національно-територіальною ознакою. Про це повідомляє українська агенція "Інтерфакс".

"Ми повинні внести зміни до Конституції України, де чітко визначити кримську автономію як автономію, яка створена за національно-територіальною ознакою, як форма самовизначення корінного народу Криму — кримськотатарського", — заявив Чубаров.

Глава Меджлісу пояснив, що згідно з Конституцією України, Крим є автономією, проте цей статус потребує переформатування. При цьому він уточнив, що йдеться про джерело кримської автономії, яким є корінний народ півострова, який має право на самовизначення.

"Треба визначитися із суб'єктом самовизначення у Криму, з джерелом, якщо хочете, кримської автономії, і цим джерелом є невід'ємне право корінного народу цього півострова на самовизначення у складі незалежної української держави", — наголосив Чубаров.

Також політик повідомив, що глава українського парламенту Руслан Стефанчук згадав про підготовку проєкту закону про статус кримськотатарського народу й робоча група вже завершила роботу над ним.

"Я дуже сподіваюся, що найближчими тижнями його буде зареєстровано у Верховній Раді України і, можливо, на цій сесії його буде розглянуто в першому читанні", — сказав Чубаров.

Чубаров заявив, що в Раді готують законопроєкт про статус кримськотатарського народу

Раніше повідомлялося, що на думку колишнього депутата Держдуми РФ Семена Багдасарова, Кремлю необхідно переглянути свої відносини з Туреччиною, з боку якої нібито виходить загроза. Заява прозвучала у зв'язку з випробуванням ракети Tayfun, яку Туреччина запустила у бік Синопа, що за 300 км від Севастополя.

Два американські мільярдери — Девід Сакс і Білл Екман слідом за Ілоном Маском запропонували мирне вирішення ситуації довкола України. За їхніми словами Україна має відмовитись від Криму та членства в НАТО в обмін на відхід російських військ на кордони 23 лютого.