Експерт пояснив, чим цінний для російської армії Джанкой в Криму

ЗС РФ, російська армія, джанкой, крим, окупація Криму
Фото: Мiноборони РФ | ЗС РФ в окупованому Джанкої

Місто Джанкой є важливим логістичним центром для російської армії та важливим залізничним вузлом.

Related video

Саме через Джанкой пролягає шлях логістичного забезпечення армії, зокрема крилатими ракетами сімейства "Калібр". Про це Фокусу розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", капітан І рангу Павло Лакійчук.

"Основні ракетно-тактичні бази, куди надходять ракети для ЧФ РФ, у Новоросійську. Звідти їх перевозять в Севастополь на 17-й арсенал або морським шляхом на спеціальних суднах, або, і так частіше, залізницею через Керченський міст. І якщо залізницею — через Джанкой", — говорить Лакійчук.

Він підкреслює, що слабкою ланкою у росіян є доступ до власного тилу. Щоб дістатися у тил, доводиться підходити досить на близьку відстань до лінії фронту, у зону вогневого ураження ЗСУ.

Окрім того, у Джанкої достатньо проміжних тимчасових складів з боєприпасами, амуніцією. Це основний логістичний хаб у Криму. Кожного разу, коли відбувається успішна атака від ЗСУ, армія окупанта відчуває серйозні втрати.

Докладніше читайте в статті Фокусу "На валізах. Чим живе Крим в очікуванні українського контрнаступу".

Нагадаємо, 20 березня 2023 року ввечері у Джанкої пролунав вибух. У Головному управлінні розвідки МОУ повідомили про знищені російські ракети "Калібр", якими окупанти планували обстріляти Україну — снаряди саме везли залізницею. Окупанти ж заявили про роботу власної ППО та знищення БПЛА.