"Порту" відмовився від участі в європейській Суперлізі

Пінту даКошта, ФК Порту, УЄФА, Суперліга, Ліга чемпіонів, футбол, Євросоюз
Фото: ФК "Порту" | Президент ФК "Порту" Жорже Пінту да Кошта (праворуч)

Президент клубу Жорже Пінту да Кошта вважає, що створення в Європі закритої елітної ліги суперечить правилам ЄС і УЄФА.

Футбольний клуб "Порту" відмовився приєднається до 12 європейських топ-клубів, які повідомили про створення європейської Суперліги.

Про це заявив президент португальського клубу Жорже Пінту да Кошта, передає видання Record.

За його словами, у клубі не стали приділяти "великої уваги" "неформальним контактам", які ФК "Порту" отримав від "деяких клубів" з метою участі в європейській футбольній Суперлізі.

"Були неформальні контакти з представниками деяких клубів, але ми не приділяли цьому особливої уваги", — сказав Пінту да Кошта.

Він додав, що створення в Європі закритої елітної ліги суперечить правилам Європейського Союзу та УЄФА.

"По-перше, Європейський Союз не допускає замкнутого кола, як, наприклад, у НБА, і, по-друге, з нашою Португальською федерацією футболу ми проти таких змагань і, будучи частиною УЄФА, ми не можемо брати участь у чомусь, що суперечить Правилам Європейського Союзу та УЄФА", — сказав президент "Порту".

Пінту да Кошта підкреслив, що офіційні турніри в Європі проводяться під егідою УЄФА.

"Нас не хвилює, буде чи не буде щось там ще. Ми беремо участь у Лізі чемпіонів і, сподіваюся, ще багато років будемо там грати", — заявив функціонер.

Нагадаємо, що в неділю, 18 квітня 12 провідних європейських футбольних клубів повідомили про створення Суперліги. Передбачається, що Ліга буде включати 20 клубів: 15 клубів-засновників і п'ять переобирається відповідно до результатів минулого сезону. Клуби будуть розділені на дві групи по десять команд. Перші три команди з кожної групи виходять до чвертьфіналу, четверті і п'яті команди оскаржать ще одне місце в 1/4, провівши плей-офф. Починаючи з чвертьфіналу плей-офф складається з двох матчів, фінал складається з однієї гри на нейтральному полі.

УЄФА, ФІФА, ряд національних футбольних ліг і керівників держав різко засудили можливий розкол у європейському футболі.

Зокрема, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що "плани зі створення європейської Суперліги можуть завдати великої шкоди футболу" і "завдадуть удар у саме серце вітчизняної гри.

Як повідомило німецьке видання DW, УЄФА вже схвалив реформу Ліги чемпіонів. Оновлений турнір, у якому будуть виступати 36 команд замість 32, стартує у 2024 році.