Російський прапор зняли зі столу прямо в ході гри за звання чемпіона світу (відео)

шашки, чемпіон світу, матч, фото
Фото: скриншот

Організатори проігнорували заборону росіянам виступати на великих змаганнях під своїм прапором.

Related video

У Польщі проходить матч за звання чемпіонки світу з міжнародних шашок. Титул захищає представниця Росії Тамара Тансиккужина, а претендентка — Наталія Садовська (Польща).

Під час четвертого раунду, що відбувся 27 квітня, до столу підійшов чоловік і прибрав зі столу наклейку з ім'ям російського гравця і російський прапорець.

"Мені зателефонували від імені колишнього міністра спорту Вітольда Баньки і попросили прибрати зі столу російський прапор, незважаючи на те, що партія тривала. Я не знав, як відреагує Тамара, але мені необхідно було це зробити", — заявив експрезидент Європейської федерації шашок Яцек Павлицький.

За його словами, FMJD (Всесвітня організація шашок) проігнорувала прийняті в грудні 2020 року рішення щодо Росії. Якби польська сторона нічого не зробила, то FMJD опинилася б під загрозою виключення зі Світового антидопінгового агентства (WADA).

У грудня 2020 Спортивний арбітражний суд затвердив дворічну заборону російським спортсменам виступати під прапором країни на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.

Матч за звання чемпіонки світу складається з дев'яти раундів, у кожному розігрується 12 очок. Переможець повинен набрати 54 очки. Наразі Садовська веде в матчі з рахунком 32:16. Завершиться протистояння 3 травня.

Нагадаємо, що російський гонщик Микита Мазепін не зможе використовувати офіційну символіку РФ на чемпіонаті світу "Формула-1". Йому доведеться брати участь у змаганнях як "нейтральний" спортсмен. Слово "Росія" можна буде використовувати тільки разом з фразою "нейтральний атлет".