Україна — Англія: дубль Кейна та голи Магуайра і Хендерсона вивели англійців в 1/2 Євро-2020 (відео голів)

Збірна Англії, Україна — Англія, Євро-2020

Збірна України завершила виступи на Євро-2020 розгромною поразкою в чвертьфіналі

У Римі завершився матч 1/4 фіналу Євро-2020 Україна — Англія.

Особливих ілюзій перед матчем ні у кого не було: всі, включаючи головного тренера збірної України Андрія Шевченка, розуміли, з яким суперником їм належить зіграти. Ймовірно, тому Україна почала цей мʼяч з пʼятьма номінальними захисниками. Англійці виходили на матч в ранзі фаворита і вже на 4-й хвилині повністю його виправдали: розрізає передача від Рахіма Стерлінга знайшла в штрафному майданчику України Гаррі Кейна. Таких шансів у форварда англійців на поточному Євро ще не було — Кейн миттєво проштовхнув мʼяч повз Бущана і відкрив рахунок.

Англія володіла перевагою в першому таймі, а Україна шукала свій шанс на контратаках. Проте, нашій збірній довелося пережити кілька неприємних моментів. В одному з них невгамовний Рахім Стерлінг знову прорвався з лівого флангу і скинув мʼяч у центр. Деклан Райс потужно пробив з лінії штрафної, але Георгій Бущан ефектно відбив удар!

У кінцівці першого тайму хороший момент був у Санчо: Люк Шоу уникнув офсайду і видав передачу на зіркового півзахисника. Георгій Бущан знову врятував Україну.

У команди Андрія Шевченка в першій половині було тільки два гострих моменти: Роман Яремчук на 17-й хвилині пробив у нижній кут, але Джордан Пікфорд виручив Англію, а Микола Шапаренко пробував влучити під стійку з дальньої дистанції — поруч зі штангою.

Біди збірної України на пропущеному швидкому мʼячі не закінчилися: на 35-й хвилині Сергій Кривцов, намагаючись заблокувати удар суперника, підвернув ногу і не зміг продовжити матч. Замість нього на поле вийшов Віктор Циганков, а збірна України з оборонної схеми 5-3-2 перебудувалася на звичну: 4-3-3.

Другий тайм, як і перший, розпочався з холодного душу. Англія заробила штрафний, Люк Шоу виконав подачу, а Гаррі Магуайр виграв боротьбу за мʼяч на "другому поверсі" і спокійно головою вразив ворота Бущана — 0:2.

Не встигли українці оговтатися, як Англія забила третій мʼяч: Мейсон Маунт протягнув мʼяч через все поле, обігрався з Стерлінгом і віддав на лівий фланг. Люк Шоу явно напрацював на звання гравця матчу: з його передачі мʼяч знайшов Гаррі Кейна, якого ніхто не зміг зупинити вже вдруге — це 0:3.

Англія продовжувала атакувати, незважаючи на розгромний рахунок. Гаррі Кейн завдав красивого потужний удар у верхній кут — Бущан стрибнув, немов легкоатлет і врятував ворота збірної України. Втім, це була тимчасова панацея: подача від кутового прапорця привела до четвертого голу. Всі захисники української збірної загубили Джордана Хендерсона, який остаточно довершив розгром збірної України — 4:0 на користь англійців.

Досягнувши комфортного рахунку, Англія послабила тиск на ворота України. Підопічні Андрія Шевченка намагалися зловити суперника на контратаках, але у вирішальний момент щось обовʼязково зривалося. Хороший момент був на 73-й хвилині у вийшов на заміну Євгена Макаренка: він приклався по мʼячу з дальньої дистанції, але Джордан Пікфорд повторив трюк Бущана в першому таймі, ефектно відбивши постріл українського півзахисника.

Збірна України намагалася притиснути суперника, але англійці спокійно ліквідували всі спроби української команди забити хоча б гол престижу.

У підсумку — 0:4. Україна програла Англії і завершила виступи на чемпіонаті Європи.

В 1/2 фіналу збірна Англії зіграє проти Данії. Матч відбудеться 7 липня.