Заміни Реброва спрацювали - "Червоні рисі" подолані: Північна Македонія - Україна 2:3 (відео)

Віктор Циганков

Перший тайм завершився для України, здавалося б, катастрофічним відставанням у два м'ячі. Але у другому виявилося, що ця команда Реброва має кадровий потенціал. І ще, у Скоп'є повторилася історія більш ніж 20-річної давнини...

16 червня на стадіоні у Скоп'є "Тоше Проески" збірна Північної Македонії приймала українську команду. Синьо-жовті у першому таймі не знайшли, чим відповісти на два м'ячі "Червоних рисів", як називають цю балканську команду, але у другій половині зустрічі зрівняли, вийшли вперед і навіть утримали переможний рахунок.

Сергій Ребров, який очолив збірну України після тривалої історії з розривом контракту в ОАЕ, не мудруючи лукаво, поставив той самий склад, що і на товариський поєдинок чотириденної давності проти збірної Німеччини.

У воротах з'явився Анатолій Трубін. Четвірку захисників склали Ілля Забарний, Микола Матвієнко (у центрі), Віталій Миколенко, Олександр Тимчик (на флангах). Тарас Степаненко посів місце опорного, в опорній зоні йому допомагав Георгій Судаков.

Трійка атакувальних півзахисників: Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Андрій Ярмоленко. І Артем Довбик — на вістрі.

Віктор Циганков Fullscreen

Провал у першому таймі

Гості практично нічого не запропонували супернику в першому таймі: Україна абсолютно не мала гольових моментів.

Початок матчу цілком був за господарями. Свою позиційну перевагу вони реалізували після 30 хвилин. Півзахисник Еніс Барді з турецького "Трабзонспора" реалізував пенальті, призначений за фол після гри рукою у штрафному майданчику Миколи Матвієнка та допомоги VAR.

Пенальті у ворота України

Через 10 хвилин македоняни подвоїли перевагу. Еліф Елмас далеким ударом подвоїв перевагу "Червоних рисів". Голкіпер "Шахтаря" був безсилий щось зробити.

Відео другого гола у маті Північна Македонія – Україна: шедевр Еліфа Елмаса

Перелом у другому таймі

Однак другий тайм став дзеркальним відображенням першого. Ребров відразу спробував змінити хід матчу: після перерви з перших хвилин вийшли динамівський нападник Владислав Ванат і латераль "Шахтаря" Юхим Конопля.

Через 17 хвилин Україна скоротила відставання у рахунку. На 62-й хвилині центральний захисник "Борнмута" Ілля Забарний пробив головою після подачі хавбека "Жирни" Циганкова з кутового.

Гол Іллі Забарного

А буквально після наступного небезпечного епізоду біля воріт Північної Македонії рахунок став рівним. Мудрик пройшов лівим флангом і прострілив у центр, де Юхим Конопля, який набіг, точно пробив низом у протихід голкіперу.

Юхим Конопля Fullscreen
Юхим Конопля
Гол Юхима Коноплі

Україні допоміг захисник "рисей" Вісар Мусліу, який за фол на кияни Владиславі Ванаті отримав повторне попередження та пішов із поля.

Владислав Ванат Fullscreen
Владислав Ванат
Фол Мусліу на Ванаті — і червона!

Перемогу приніс м'яч Циганкова, якому асистував Мудрик.

Переможний гол України

У попередньому матчі Синьо-жовті упустили перемогу проти Бундесманшафт наприкінці зустрічі, хоча м'ячі Віктора Циганкова та Михайла Мудрика могли принести перемогу над німецькою командою. Але в офіційному матчі проти Північної Македонії рахунок вдалося втримати.

Аналогія з 2022 роком

До речі, це був перший подібний камбек збірної України з 2022 року, коли на виїзді в Єревані з таким самим рахунком 3:2 Синьо-жовті обіграли збірну Вірменії. Події матчу двадцятирічної давності розвивалися за тим самим сценарієм, що й у Скоп'є: спочатку українці пропустили два м'ячі, а потім зрівняли та вийшли вперед.

Вірменія – Україна 2:3. Голи Андрія Шевченка та Андрія Гусіна

Нагадаємо, що головну людину в українському футболі Андрія Павелка відправили до СІЗО. Заставу — майже 10 мільйонів гривень, — яку було внесено у листопаді 2022 року, за рішенням суду, перерахують на користь держави.

Також повідомлялося, що Олександр Зінченко розповів про війну в Україні британським журналістам.