"Шахтар" — "Порту": 1-3: португальські "дракони" впевнено обіграли українців у Гамбурзі

Бразилець Галено став героєм своєї команди в матчі в Гамбурзі

"Порту" вміло застосовував високий пресинг і відбір на половині поля суперника, що змусило помилятися, по суті, "експериментальний" захист "гірників".

Сержіу Консейсау, будучи представником прогресивної португальської тренерської школи, ґрунтовно підготував свій "Потру" до Ліги Чемпіонів. За його словами, за два тижні до стартового матчу проти "Шахтаря" почали награвати абсолютно нову — "ризиковану" і надатакувальну схему, в якій кожен гравець повинен суворо виконувати ввірене йому завдання. У підсумку, надупевнена перемога португальських "драконів".

Не минуло й 30 хвилин, як рахунок на табло гамбурзького "Фолькспаркштадіона" вже був 1:3.

На 13-й хвилині завдяки високому пресингу та відбору на чужій половині поля португальці рахунок відкрили. Перший удар хавбека Андре Франку голкіпер Різник відбив, проте бразильський вінгер Галено добив м'яч у сітку.

Через п'ять хвилин "Шахтар" все ж зрівняв: Юхим Конопля навісив із флангу, і Кевін Келсі забив дебютний м'яч у Лізі Чемпіонів.

Але за дві хвилини Різник (який, на жаль, став найкращим у складі своєї команди за підсумками матчу) знову був змушений діставати м'яч із сітки. Після помилки на фланзі танзанійця Новатуса Міроші Данило Сікан віддав поперечну передачу в центр штрафного майданчика, яку перехопив автор першого голу — і знову вивів "драконів" уперед.

У третьому м'ячі, пропущеному українською командою, знову безпосередню участь взяв бразильський крайній нападник Галено. Він прорвався флангом і віддав у центр на іранця Тарамі Мехді, який переправив м'яч у сітку.

Після першого тайму статистика ударів у площину була 7:1 на користь португальців.

Із самого початку другого "гірники" спробували відігратися і створити тиск на ворота Діого Кошти. Небезпечно пробивав з кута Євген Назарина, а потім Георгій Судаков з лінії штрафного толком не влучив по м'ячу. Надалі португальці практично не помилялися і зберегли рахунок першого тайму.

На виправдання "Шахтаря" варто сказати, команда на матч Ліги Чемпіонів вийшла, по суті, в експериментальному складі. Чому це сталося — питання вже до тренера.

Тренер "Шахтаря" Патрік ван Леувен Fullscreen
Тренер "Шахтаря" Патрік ван Леувен

У стартовому складі основного в останніх матчах лівого захисника Іраклі Азарові замінив Новатус Міроші, у центрі не було травмованого Миколи Матвієнка, а в нападі з'явився Келсі. У другому таймі ван Леувен все ж повернув грузинського латераля на поле, вийшов і Олексій Кащук, який награвався в матчах УПЛ

Нагадаємо, що, за повідомленнями журналістів, на матчі серед почесних гостей могли бути присутніми брати Клички, для яких Гамбург довгі роки залишався "рідним" містом. Тут, серед іншого, виросли і навчаються сини Віталія Кличка.

Раніше повідомлялося, що на фронті загинув Сергій Різник - старший брат голкіпера "Шахтаря" Дмитра Різника.