Україна обіграла Молдову 4:0, але, можливо, втратила Миколенка. Захисник зі сльозами пішов з поля

Роман Яремчук, Молдова Україна

За перемогу над 153-ю футбольною збірною світу Україна заплатила, можливо, високу ціну. Основний лівий захисник команди Віталій Миколенко (з ліверпульського "Евертона") зазнав травми й ризикує пропустити Чемпіонат Європи в Німеччині.

Українська футбольна збірна, що посідає 22-й рядок у поточному рейтингу ФІФА, переграла в товариському матчі тю збірну світу Молдову з рахунком 4:0.

Україна ударно розпочала свою останню контрольну гру перед стартом Євро. Уже на другій хвилині Роман Яремчук скористався неузгодженістю дій захисників збірної Молдови та лівою шведою пробив у верхній кут голкіпера Доріана Райляна.

Привітання Роману Яремчуку Fullscreen
Привітання Роману Яремчуку

На 19-й хвилині у форварда, який у минулому сезоні захищав кольори іспанської "Валенсії", була можливість зробити дубль. Але, вийшовши на ударну позицію після асисту Циганкова, він пробив у воротаря.

Андрій Лунін, у якого в клубному сезоні, що завершився, 31 матч за мадридський "Реал" і 10 на нуль, практично не вступав у гру в першому таймі. Перший удар у площину його воріт був на 42-й хвилині.

Під кінець тайму Віктор Циганков забив свій 13-й гол у матчах за збірну. Після стіночки з Георгієм Судаковим він вийшов віч-на-віч із кіпером і точно пробив низом.

Віктор Циганков Fullscreen
Віктор Циганков забиває після передачі Георгія Циганкова

На початку другого тайму Артем Довбик отримав м'яч на правому краю штрафного майданчика і безперешкодно пробив голкіпера Райляна — 3:0 на користь України.

Нападник третьої команди Іспанії в сезоні Ла Ліги, що завершився, доклав ногу і до четвертого голу у ворота Молдови — вивів на рандеву з воротарем Судакова, який його спокійно переграв.

Травма Віталія Миколенка: футболіст зі сльозами на очах пішов з поля

Віталій Миколенко Fullscreen
Віталій Миколенко

З неприємного. Викликає побоювання травма лівого захисника Віталія Миколенка. Третій представник Англійської Прем'єр-ліги у збірній на 30-й хвилині зі сльозами йшов з поля, судячи з усього, припускаючи, що пересічне зіткнення з молдовським футболістом коштуватиме йому участі в Чемпіонаті Європи. Показова і його реакція на больові відчуття в правій ступні: кульгаючи, Миколенко впав на газон і в серцях бив кулаком по газону. На заміну вийшов "канонір" Зінченко, який, як відомо, сильніший у свідомості, ніж в оборонних діях.

Яка травма у Миколенка

Колишній співробітник медичного відділу футбольного клубу "Рух" Дмитро Бабелюк вважає, що захисник Молдови жорстко зіграв проти Миколенка.

За його словами, це нова травма, тому що попереднє пошкодження футболіста "Евертона" було на лівій нозі. Пошкоджено внутрішню групу зв'язок, а також потенційно міжкістковий синдесмоз, вважає Бабелюк,

"Я б не став ховати шанси Віталія на Євро, гравці часто емоційно реагують на такі речі в останній товариській грі", — сказав він, додавши, що Миколенку, можливо, все ж доведеться пропустити кілька ігор на Євро.

Але якщо підтвердиться, що внутрішня зв'язка розірвалася, тоді Чемпіонат Європи для захисника неможливий, оскільки мінімальні терміни відновлення від такого пошкодження — 3-5 тижнів.

Нагадаємо, що 8 червня тренер Сергій Ребров визначився зі складом збірної України на Чемпіонат Європи.

Також повідомлялося, що в попередньому матчі Польща обіграла збірну України з рахунком 3:1. Гол Артема Довбика дозволив зберегти обличчя.