Тріумф у боротьбі та гарантовані медалі: як виступила Україна 7 серпня на Олімпіаді-2024

Парвіз Насібов, Україна, спорт, Олімпіада, фото

Парвіз Насібов і Олег Дорощук змогли пройти до фіналу з греко-римської боротьби та стрибків у висоту відповідно. Жан Беленюк боротиметься за "бронзу".

У Парижі тривають Олімпійські ігри. Фокус дізнався, хто з українських спортсменів виступав сьогодні у змаганнях.

Греко-римська боротьба

Як пише Укрінформ, українець Парвіз Насібов (вагова категорія до 67 кг) у півфіналі переміг азербайджанця Хасрата Джафарова, а тому 8 серпня боротиметься за "золото". У вирішальному протистоянні з Насібовим боротиметься іранець Саїд Есмаїлі Лайвесі, який переміг представника Вірменії Славіка Галстяна (10:4).

Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби українець Жан Беленюк (до 87 кг) у півфіналі вів у рахунку 3:0, однак у підсумку за додатковими показниками поступився іранцю Алірезі Мохмадіпіані (3:3). Беленюк продовжить виступ 8 серпня в поєдинку за "бронзу" проти угорця Давида Лосонци, який програв представнику Болгарії ексукраїнцю з Харкова Семену Новікову (1:3).

Стрибки у висоту

Троє українців виступили у кваліфікації зі стрибків у висоту на Олімпіаді-2024 у Парижі. Єдиним у фінал відібрався Олег Дорощук, який зміг підкорити 2,24 м і показав 11 результат.

Андрій Проценко не взяв стартову висоту 2,15 м, а Владиславу Лавському не вдалося стрибнути на 2,20 м.

У фінал кваліфікувалися: 2,27 м — Шелбі Мак'юен (США), Гаміш Керр (Австралія), Мутаз Баршім (Катар), Ву Санхек (Республіка Корея), Роїчі Акаматсу (Японія);

2,24 м — Стефано Соттіле, Джанмарко Тамбері (обидва — Італія), Ромейн Бекфорд (Ямайка), Браян Раатс (ПАР), Ян Штефела (Чехія), Олег Дорощук (Україна), Тихомир Іванов (Болгарія).

Каное

Українець Павло Алтухов за підсумками чвертьфіналу не потрапив до числа учасників 1/2 фіналу у веслуванні на каное-одиночці на 1000 метрів. Спортсмену з Полтавської області не вдалося посісти 1-2 місце у своєму заїзді, він прийшов до фінішу третім.

Як пише Sport.ua, спортсменка Марія Повх з другої спроби кваліфікувалася до півфіналу Олімпіади-2024 у веслуванні на байдарках-одинаках на дистанції 500 метрів. Українка не зуміла пробитися до півфіналу напряму, посівши четверте місце у своєму заїзді. Це дало їй змогу вийти до чвертьфіналу, і на цій стадії Повх посіла третє місце у своєму заїзді, відібравшись до півфіналу з другої спроби.

Стрибки у воду

Українка Вікторія Кесар не змогла пробитися до півфіналу у стрибках з 3-метрового трампліна. 30-річна представниця Запоріжжя у кваліфікації посіла передостаннє, 27-ме місце. До 1/2 фіналу пройшли перші 18 спортсменок.

Раніше повідомлялося, щона Олімпіаді українку змусили зафарбувати частину напису "I am Ukrainian". Дизайн зображення на каное Анастасія Рибачок розробила самостійно, вклавши в нього контекст надважливої самоідентичності та української незламності.

Також нагадаємо, що українська легкоатлетка Ярослава Магучіх завоювала золото на Олімпіаді-2024. Багаторазова чемпіонка українських та міжнародних змагань з легкої атлетики Ярослава Магучіх завоювала золоту медаль у дисципліні стрибки у висоту. За місяць до Олімпіади в Парижі вона встановила світовий рекорд, стрибнувши на висоту 2,1 метра.