В Україні собак навчили виявляти хворих на коронавірус за запахом (відео)

Кінолог, собака
Фото: СНАУ | Сумській кінолог з собакою під час тренування

Тварин можна використовувати для швидкої діагностики людей на вокзалах, в аеропортах та інших громадських місцях.

Вчені аграрного університету та медичного інституту в Сумській області навчили по запаху розпізнавати людей, хворих на коронавірус. Про це розповіли в ефірі програми "Сьогодні".

Українські дослідники перейняли досвід європейських колег, де тварин вже використовують для виявлення хворих в громадських місцях. Натреновану собаку досить провести повз людини з COVID-19, щоб вона відчула вірус і подала сигнал.

"В аеропортах, дуже перспективно це робити, на кордоні, на залізничних вокзалах. Ми можемо провести собачку повз велику кількість людей, і вона виявить з них 10 осіб з коронавірусів", — розповів Микола Чемич, глава регіональної асоціації інфекціоністів.

Кінолог Софія Свісенко підкреслила, що для успішного виявлення собаці потрібна висока ігрова мотивація, тому при навчанні використовують іграшки. Фахівці спеціально підкладають до улюблених предметів вихованців біологічні матеріали людей з позитивними результатами тестів на COVID-19, а саме — зразки з потових залоз, які мають сильний запах.

В даний час українські вчені розгорнули центр підготовки собак на базі Сумського аграрного університету. Тут обладнали четиревольера тварин і майданчик, де тварини можуть тренуватися. Автори проекту поділилися, що для наступного етапу проекту їм потрібні гроші для закупівлі тестів і спеціального устаткування. За їх словами, собаки зможуть дізнаватися і інші хвороби, а тому знадобляться і після закінчення пандемії коронавируса.

Раніше бельгійські вчені розповіли, що навчили собак майже безпомилково визначати коронавірус у людей. Так шість вихованців Гентського університету під час випробувань змогли дізнатися COVID-19 з точністю до 95%, незалежно від штаму. Автори дослідження відзначили, що не всі Cобаки здатні натренувати такі здібності.