Штучний інтелект Google створив пісню в дусі Nirvana (відео)

штучний інтелект відтворив нірвану, ії пише пісні
Фото: fortune.com | Курт Кобейн

Для створення треку в нейромережу завантажили понад 20 пісень групи, щоб шляхом проб і помилок відтворити її звучання.

Організація "Over the Bridge" використовувала нейронну мережу Magenta AI від Google для створення пісні в стилі групи Nirvana. Про це повідомляє engadget.

Відео зробили на честь Курта Кобейна, якому могло б виповнитися 52 роки в лютому 2021 року.

Для створення пісні в нейромережу було завантажено понад два десятки треків Nirvana, щоб створити нову пісню в дусі групи. Їх завантажували у форматі MIDI (НЕ оцифрування звуку інструментів, а набір команд, які відтворюються в потрібному порядку). Через такий формат в нейромережі були проблеми з відтворенням фірмового звучання Nirvana. І для початку звук був схожий на набір перекручених звуків, замість мелодій. Але шляхом проб і помилок розробникам таки вдалося відтворити звучання в стилі Nirvana.

Пісня отримала назву "Drowned in the Sun". Усі елементи пісні, крім голосу вокаліста, були створені штучним інтелектом. Вокальну частину виконує фронтмен триб'ют-групи Nirvana Ерік Хоган.

"Втрачені записи клубу 27" є частиною ініціативи зі створення ШІ пісень музикантів, які померли у віці 27 років. Проект повинен показати важливість ресурсу психічного здоров'я.

Зазначимо, що раніше для групи Океан Ельзи штучний інтелект написав пісню "Без тебе мене нема". За словами Вакарчука, програму з навчанням для нього написав аспірант університету Джонстона К'єф Ріш.

Також Фокус розбирався, як влада різних країн впроваджує в життя штучний інтелект.