П'ятизубий звір. Учені знайшли скам'янілість стародавнього "скунса", який жив з динозаврами

палеонтологія, скунс, динозаври, ссавець, скам'янілість
Фото: скунс

Дослідники вважають, що тварина жила на Землі 72-74 млн років тому.

У Чилі була виявлена скам'янілість схожого на скунса ссавця, що жив в епоху динозаврів. Про це повідомляє Reuters.

Знахідка є додатковим доказом того, що ссавці бродили по цій частині Південної Америки набагато раніше, ніж вважалося раніше.

Частина скам'янілої щелепи істоти з п'ятьма зубами була виявлена недалеко від знаменитого національного парку Торрес-дель-Пайне. Учені назвали тварину Orretherium tzen, що в перекладі з грецької і місцевої мов означає "пʼятизубий звір".

Дослідники припускають, що Orretherium tzen жив у період від 72 до 74 млн років тому у верхньокрейдовому періоді, у кінці мезозойської ери і був травоїдним.

До цього відкриття, у цьому ж районі у 2020 році палеонтологи виявляли тільки тих ссавців, що жили між 38 і 46 млн років тому.

За словами палеонтолога з Чилійського університету Серджіо Сото, ці знахідки мають вирішальне значення для відповіді на еволюційну загадку гондванатерії, групи давно вимерлих ранніх ссавців, які співіснували з динозаврами.

"Це та інші відкриття, які ми сподіваємося зробити в майбутньому, показують, що в південній частині Чилі існує величезний потенціал з точки зору палеонтології", — говорить Сото.

"Ми знаходимо речі, які не очікували знайти і які допоможуть нам відповісти на багато запитань, які в нас були протягом довгого часу про динозаврів, ссавців та інші групи", — додає вчений.

Учені вважають, що Orretherium tzen співіснував з Magallanodon baikashkenke з групи гондванатерії, який міг бути еволюційним кроком між качкодзьобом або сумчастими тваринами і динозаврами, такими як довгошиїй титанозавр.