Лікарі провели першу у світі пересадку легенів від живого донора пацієнту з COVID-19 (відео)

операція, трансплантація, лікарі, операційна
Фото: Скриншот видео | Операція тривала 11 годин, її проводила бригада з 30 осіб

Частину своїх легень жінці віддали її чоловік і син. Без їх допомоги вона б не змогла жити, тому що її власні легені були необоротно пошкоджені коронавірусом.

У лікарні Кіотського університету група з 30 осіб на чолі з доктором Хіроші Дате жінці, зараженій коронавірусом, пересадили легені, частину яких їй пожертвували син і чоловік, передає The Daily Mail.

Лікарі взяли тканину із здорових легень її родичів-донорів, щоб замінити частини пошкоджених легенів пацієнтки. За протоколом лікування, у разі трансплантації від живого донора потрібні два донора. Це перша у світі трансплантація цього органу від живого донора пацієнту з серйозним пошкодженням легенів від Covid-19. Операція тривала 11 годин і пройшла успішно, і мешканка західного регіону Японії Кансай іде на поправку.

операція, легені, трансплантація
Операція тривала 11 годин
Фото: The Daily Mail

"Ми продемонстрували, що тепер у нас є можливість трансплантації легенів (від живих донорів). Я думаю, що це лікування, яке дає надію пацієнтам з тяжким ураженням легень від Covid-19", — заявив прес-конференції в четвер доктор Хіроші Дате, торакальний хірург лікарні, який проводив операцію.

Жінка заразилася Covid-19 наприкінці минулого року, і у неї виникли проблеми з диханням, які дуже скоро посилилися. Понад три місяці вона перебувала під апаратом ШВЛ, оскільки її легені були сильно пошкоджені. Навіть після того, як вірус вилікували, легені пацієнтки перестали функціонувати і не піддавалися лікуванню, а це означає, що єдиним залишилися варіантом для неї була трансплантація. Її чоловік пожертвував частину своєї лівої легені, а син — частину правої.

рентген, знімок, ураження, легені
Рентгенівський знімок показав масштаби ураження легень пацієнтки
Фото: Dailymail.co.uk

За прогнозами лікарів, вона зможе вийти з лікарні десь через два місяці, а до нормального життя повернеться через три місяці.

За даними Johns Hopkins Medicine, як і інші респіраторні захворювання, Covid-19 може викликати легеневі ускладнення, такі як пневмонія і, у найбільш важких випадках — гострий респіраторний дистрес-синдром або ГРДС і навіть може призвести до сепсису.

Коли хтось хворіє на пневмонію, повітряні мішечки у легенях, звані альвеолами, наповнюються рідиною, обмежуючи їх здатність поглинати кисень, викликаючи задишку, кашель та інші симптоми. Це може привести до того, що людям потрібно стаціонарне лікування із застосуванням кисню або апарату штучної вентиляції легенів.

Навіть після того, як інфекція Covid-19 піде, утруднене дихання може зберігатися протягом декількох місяців.

Нагадаємо, що в лютому цього року у США відбулася зворотна ситуація, коли жінці пересадили легені, в яких був вірус Covid-19. Зазначається, що інфекцію виявили вже після того, як стан пацієнтки після, здавалося б, успішної операції погіршився.