Збираючи молюсків, дівчина знайшла слід динозавра віком 175 млн років (фото)

археолог, слід динозавра, відбиток
Фото: Marie Woods/Twitter | Марі Вудс та її знахідка

На думку фахівців, слід залишив "справжній юрський гігант", тіло якого було завдовжки від 8 до 9 метрів.

Слід динозавра віком 175 мільйонів років був виявлений у скелястому виступі на узбережжі Йоркшира недалеко від Файлі жінкою, яка щороку збирає молюсків, повідомляє Mail Online.

Щасливиця, котра наткнулася на це, археологиня Марі Вудс. Про знахідку вона написала на своїй сторінці у Twitter.

"Прекрасний слід динозавра від сьогодні... Спочатку я пішла збирати молюсків на вечерю, але мене повністю відволік цей звір !!!", — йдеться в публікації.

слід, динозавр, теропод
На думку експертів, слід належить хижому динозавру з групи тероподів
Фото: Marie Woods/Twitter

За словами археолога, скам'янілий слід "у крихкому стані" і розташований близько до рівня води. Якщо його не забрати звідти, то він може бути втрачений назавжди. Вудс зателефонувала колишньому міському археологу Йорку Джону Окслі, повідомивши про знахідку, і він приїхав зробити серію знімків. Це потрібно для того, щоб у разі, якщо забрати відбиток не вийде, створити його 3D-модель.

Місцевий фахівець зі скам'янілостей Джон Хадсон, який знайшов попередній найбільший зразок у 2006 році, допоміг Марі провести вимірювання її знахідки.

Також міс Вудс зв'язалася з фахівцями, включаючи палеонтолога доктора Діна Ломакса, автора книги "Динозаври Британських островів". Він зазначив, що ця знахідка — повторне відкриття, оскільки відбиток був частково виявлений колекціонером скам'янілостей Робом Тейлором ще в листопаді минулого року.

Незважаючи на те, що Тейлор розмістив фотографії своєї знахідки в тематичній групі Facebook, скам'янілість ще не була повністю розкрита, і тому ніхто не усвідомив її справжню важливість.

"Це найбільший слід теропода, коли-небудь виявлений у Йоркширі, зроблений великим динозавром-м'ясоїдом", — зазначив Ломакс. Про те, що трипалий слід належить саме хижакові, за словами фахівця, свідчать відбиток кігтів і форма самого сліду, не залишаючи жодних сумнівів.

Ломакс припустив, що динозавр мав висоту стегна близько 2,4 метри і можливу довжину тіла від 8 до 9 метрів.

динозавр, відбиток, слід
Хижий динозавр-м'ясоїд Юрського періоду
Фото: Соцсети

"Тому це справжній юрський гігант", — резюмував він.

Узбережжя Йоркшира всесвітньо відоме своїми слідами динозаврів, у першу чергу завдяки дослідженням докторів Майка Романо і Мартіна Вайта, які витратили близько 20 років на вивчення і відкриття сотень і навіть тисяч подібних знахідок.

Нагадаємо, що вчені виявили, що динозаври переносили у своїх шлунках камені. Цілком можливо, що таким способом вони хотіли допомогти собі переварити рослини, як це роблять деякі сучасні птахи і рептилії.