Вбиває за півгодини: в Туреччині розробили матеріал, на якому гине коронавірус

туреччина, вчені, коронавірус, тканину, матеріал
Фото: yalovatan.com

Матеріал, стверджують інженери, містить цинк і може використовуватися для виробництва одягу та домашнього текстилю.

Турецька компанія Aksa Akrilik розробила волокно, яке, як заявляється, "знижує життєздатність коронавірусу на 97,4% протягом півгодини". Про це повідомляє Daily Sabah.

Тканина, яку назвали "Everfresh", містить цинк і має антимікробні властивості. Інженери заявляють, що волокно можна використовувати для виробництва одягу й текстилю.

"Це може бути особливо корисно для матеріалів, використовуваних у загальних приміщеннях, таких як гуртожитки, готелі або мечеті. Ми вважаємо, що це задовольнить гігієнічні очікування користувачів", — сказав менеджер із маркетингу Атакан Кору компанії.

Згідно з дослідженнями Національного інституту охорони здоров'я США, коронавірус може залишатися заразним у краплях у повітрі протягом декількох годин.

Відповідно до проведених тестів, коли вірус переноситься краплями, які виділяються під час кашлю або чхання, він залишається життєздатним і може інфікувати людей протягом мінімум трьох годин.

На пластиці та нержавіючій сталі життєздатний вірус можна було зафіксувати через три дні. На картоні вірус виявився нежиттєздатним через 24 години. Для міді знадобилося чотири години, щоб вірус став інактивованим.

Нагадаємо, китайські вчені винайшли новий пристрій для деактивації COVID-19. За їхніми словами, вірус інактивується завдяки впливу низькоенергетичного потоку електронів. Вчені розповіли, що новий пристрій застосовуватиметься для дезінфекції упаковки харчових продуктів холодового ланцюга (м'яса, молока, риби, яєць та інших, які швидко псуються та вимагають суворого температурного контролю).

Нещодавно ВООЗ підтвердила, що коронавірус може передаватися тваринам від людей і закликала обмежити людям, які хворіють COVID, контакти з вихованцями.