SpaceX виграла контракт NASA і буде доставляти астронавтів на Місяць

NASA, SpaceX, кнтракт, астронавти, Місяць,
Фото: ISS | Starship на Місяці

Компанія Ілона Маска отримає майже три мільярди доларів на створення посадкового модуля для доставки на Місяць двох астронавтів.

Компанія американського мільярдера Ілона Маска SpaceX виграла контракт Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA) з доставки астронавтів на Місяць в рамках програми "Артеміда".

Як повідомляється на сайті NASA, сума контракту склала $ 2,89 млрд. SpaceX займеться розробкою першого комерційного посадкового модуля, який повинен буде доставити на поверхню Місяця двох американських астронавтів.

У компанії Маска відреагували на цю новину, повідомивши про "готовність допомогти" Агентству.

"NASA вибрало Starship для висадки перших астронавтів на поверхню Місяця з часів програми "Аполлон". Ми смиренно готові допомогти", — сказано в повідомленні SpaceX в Twitter.

Повідомлення SpaceX в Twitter

Відзначимо, програма NASA "Артеміда" передбачає три польоти до Місяця. Перший етап запланований на 2021 рік, другий — на 2023-й. Під час третього планується висадка астронавтів на Місяці.

Раніше повідомлялося, що всюдихід NASA наступного покоління для пошуку води і льоду на південному полюсі Місяця буде запущений на ракеті Falcon Heavy від SpaceX. Місяцехід наступного покоління повинен приземлитися на південному полюсі Місяця.

5 квітня космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX від'єднався від Міжнародної космічної станції і пристикувався до іншого її шлюзу. Це дозволило звільнити простір для іншого корабля компанії Маска, який повинен прибути на станцію в найближчі тижні.

Нагадаємо, 30 березня ще один прототип пілотованого космічного корабля Starship компанії SpaceX, який розробляється для польотів на Місяць і Марс, вибухнув при спробі посадки після випробувального суборбітального польоту. Сигнал з кораблем зник за хвилину до приземлення.