У NASA показали другий політ Ingenuity на Марсі (фото)

політ вертольота на Марсі, ing
Фото: Скріншот | Момент зльоту вертольота

Другий політ виявився довшим, складнішим і з маневрами в повітрі Червоної планети.

Безпілотний вертоліт Ingenuity зробив другий успішний політ на Марсі. Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA в Twitter.

Разом із другим успішним запуском вертоліт вперше зробив знімок у повітрі Червоної планети.

"#MarsHelicopter успішно завершив свій другий політ, зробивши це зображення за допомогою своєї чорно-білої навігаційної камери. Він також досяг нових рубежів — більшої висоти, більш тривалого зависання і бічного польоту", — йдеться в повідомленні.

фото з Марса, вертоліт наса на Марсі
Фото з навігаційної камери
Фото: ISS

У рамках другого польоту на Марсі, вертоліт знаходився в повітрі 50 секунд. Він піднявся на висоту 4,9 метрів в атмосфері Марса. Після цього він перелетів у сторону на 2,1 метри під кутом 5 градусом. Наприкінці він знову завис на місці, зробив декілька обертів навколо своєї осі та приземлився.

Нагадаємо, 19 квітня вертоліт NASA вперше піднявся в марсіанське небо. Перший політ виявився успішним. Наступного дня в космічному агентстві опублікували відео першого польоту вертольота Ingenuity на Марсі.

Зазначимо, що з успішним запуском апарату привітав НАСА і президент Володимир Зеленський. Він згадав, що в розробці безпілотника брав участь українець Ігор Панченко.

Фокус розбирався що потрібно знати про вертольот Ingenuity.