Вертоліт Ingenuity надіслав перший кольоровий знімок свого польоту на Марсі (фото)

Марс, Знімок, Вертоліт, Perseverance, Ingenuity
Фото: ISS | Вертоліт Ingenuity на Марсі

На знімку видно тінь вертольота, кінчики його посадкових опор, а також сліди коліс ровера Perseverance.

Марсіанський вертоліт Ingenuity надіслав першу кольорову фотографію Марса, зроблену під час його другого польоту в атмосфері Червоної планети.

Про це повідомляє NASA.

Знімок зроблений з висоти 5,2 метра від поверхні Марса, на ньому видно тінь вертольота, кінчики його посадкових опор, а також сліди коліс ровера Perseverance.

Марс, Знімок, Вертоліт, Perseverance, Ingenuity

"Під час другого польоту Ingenuity самостійно піднявся на висоту 5 метрів, пройшов 2 метри на схід і назад і залишався в повітрі 51,9 секунди", — йдеться в повідомленні NASA.

Сьогодні, 25 квітня, Ingenuity зробить ще більш складний політ — він підніметься на висоту в п'ять метрів, потім відлетить 50 метрів в бік, розвернеться і повернеться до первісної точку. Згідно з планом, перший позаземної дрон пролетить, таким чином, сто метрів. Максимальна швидкість польоту буде збільшена з 0,5 до 2 метрів в секунду, а загальний час польоту складе близько 80 секунд.

Нагадаємо, 19 квітня вертоліт NASA вперше піднявся в марсіанське небо. Перший політ виявився успішним. На наступний день в космічному агентстві опублікували відео першого польоту вертольота Ingenuity на Марсі.

З успішним запуском апарату п оздравіл НАСА президент Володимир Зеленський. Він згадав, що в розробці безпілотника брав участь українець Ігор Панченко.

Фокус розбирався що потрібно знати про вертольоті Ingenuity.