Іспанський інженер створив Telegram-комутатор для своєї 96-річної бабусі

Yamagram, комутатор, спілкування, пристрій, Telegram
Фото: @mrcatacroquer / Twitter | Для відправлення голосового повідомлення користувач фізично підключає кабель поруч зі входом з ім'ям одержувача.

Саморобний пристрій дозволяє відправляти і приймати аудіоповідомлення, а текстові — роздруковує на термопринтері.

Старший інженер компанії Plastic SCM Мануель Лусіо Далло створив незвичайний пристрій, що дозволяє літнім людям спілкуватися з молодими родичами в умовах пандемії і технологій, що стрімко розвиваються. Апарат отримав назву Yayagram. Він перетворює відправлення та отримання голосових і текстових повідомлень через Telegram у фізичний процес, як при використанні старомодного телефонного комутатора.

Про це повідомляє видання theverge.com.

Мануель Лусіо Далло презентував своє творіння у Твіттері

"Привіт світ! Я хочу розповісти вам про пристрій, що я зробив, він називається Yayagram і допомагає нашим улюбленим бабусям і дідусям підтримувати звʼязок зі своїми онуками", — написав у соцмережі творець пристрою.

Для відправлення голосового повідомлення користувач фізично підключає кабель поруч зі входом з імʼям одержувача. Потім користувач натискає і утримує кнопку для запису звуку і каже у вбудований мікрофон. Потім повідомлення зʼявляється на смартфоні одержувача у вигляді звичайного аудіоповідомлення. А коли оператор Yayagram отримує текстове повідомлення, воно роздруковується за допомогою вбудованого термопринтера.

Інженер розповів, що пристрій був створений на основі мікрокомпʼютера Raspberry Pi 4, програмне забезпечення до пристрою було написане на Python з використанням декількох сторонніх програмних бібліотек, щоб звʼязати всі разом. Як мікрофон, обрали дешевий USB, а принтер схожий на ті, що використовуються в касових апаратах. Він зазначає, що вирішив використовувати Telegram, а не WhatsApp або інший сервіс обміну повідомленнями, оскільки його код "відкритіший".

У самого Далло є бабуся, якій 96 років. Вона проживає разом зі своїми батьками іспанському Бургосі. І хоча він живе там же, пандемія і карантин внесли свої корективи, позбавивши можливості спілкування бабусі з іншими членами сімʼї.

"Більшість онуків живуть за межами Бургосу, і через обмеження на пересування вони не можуть відвідувати нас і її", — сказав Далло.

Через поганий слух його бабуся не може регулярно спілкуватися по телефону або в режимі відеозвʼязку, але тепер вона зможе отримувати текстові повідомлення

Фокус раніше склав рейтинг найдивніших, кумедних, але водночас корисних пристроїв, які були створені у 2020 році.