Безос проти Маска: Blue Origin оскаржує контракт NASA зі SpaceX по висадці людей на Місяць

місія на місяць, blue origin проти spacex
Фото: скриншот

Компанія Джеффа Безоса вважає, що космічне агентство несправедливо оцінило її пропозицію, закривши очі на проблеми з кораблем Starship. А ще на кону — $ 2,9 млрд.

Компанія американського бізнесмена Джеффа Безоса Blue Origin розкритикувала рішення NASA доручити SpaceX висадку людей на Місяць. Проект повинен бути реалізований до 2024 року.

Про це повідомляє The Verge.

Через нестачу фінансування програми, NASA вибрало тільки один прототип для посадки на Місяць, а не два, як планувалося раніше. Розробником цього прототипу є компанія Ілона Маска — SpaceX.

Blue Origin через це підготувала 175-ти сторінковий протест, який подала до Рахункової палати США. Компанія звинувачує NASA в неправильній оцінці її пропозиції Blue Moon, розробленій спільно з Lockheed Martin, Raper і Northrop Grumman. На її думку, космічне агентство закриває очі на технічні проблеми із Starship.

посадковий модуль на місяць, blue moon
Blue Moon посадковий модуль на Місяць
Фото: Blue Origin

"NASA провело помилкове придбання для програми Human Landing System (програма з висадки людей на Місяць) і зачинило ворота в останню хвилину... Їх рішення не сприяє конкуренції, значно звужує базу поставок і не тільки затримує, а й ставить під загрозу повернення Америки на Місяць. Саме тому ми подали протест в Рахункову палату", — заявляють в Blue Origin.

Ілон Маск у Твіттері у відповідь на дії компанії Безоса написав:

"Не можуть піднятися (на орбіту), лол".

маск про дії blue origin
реакція Маска
Фото: Скриншот

Blue Origin просить агентство рекомендувати NASA скасувати контракт зі SpaceX, сума якого $ 2,9 млрд, і провести новий конкурс та обговорення з усіма учасниками торгів.

Нагадаємо, 17 квітня стало відомо, що SpaceX виграла контракт НАСА і буде доставляти астронавтів на Місяць. Зазначимо, що в доставці вантажу на Місяць також візьме участь компанія Firefly Aerospace, яка заснована українцем.