Вертоліт Ingenuity провалив четвертий запуск на Марсі, — NASA (фото)

NASA, Марс, операція на Марсі, вертоліт Ingenuity, запуск вертольота Ingenuity на Марсі
Вертоліт Ingenuity на Марсі

Апарат-розвідник повинен був піднятися на висоту 3,5 метрів і провести в повітрі майже дві хвилини.

У NASA повідомили про невдалий четвертий політ вертольота Ingenuity, який був запланований на четвер, 29 квітня.

Про це інформує пресслужба космічного агентства.

Астронавти розраховували, що вертоліт-розвідник Ingenuity сьогодні, 29 квітня, здійснить четвертий політ на Марсі і проведе в повітрі майже дві хвилини.

"Четвертий політ вертольота Ingenuity на Марсі не відбувся, але команда оцінює отримані дані і має намір найближчим часом повторити спробу", — йдеться в повідомленні агентства NASA.

За даними американських астронавтів, безпілотний апарат Ingenuity повинен був піднятися на висоту 3,5 метрів, а в ході випробувального польоту вертоліт повинен був провести над поверхнею Марса 117 секунд. Крім цього, у NASA планували збільшити загальну дальність польоту свого апарату.

NASA, Марс, операція на Марсі, вертоліт Ingenuity, запуск вертольота Ingenuity на Марсі
NASA, операція Ingenuity на Марсі
Фото: ISS

Раніше ми розповідали, що безпілотний вертоліт-розвідник NASA Ingenuity вперше піднявся в марсіанське небо 19 квітня. Апарат, що зробив історичний політ, автономно пролетів через тонку марсіанську атмосферу без допомоги своєї команди на Землі.

Під час другого випробування апарат Ingenuity зробив перший кольоровий знімок свого польоту на Марсі. Фотографія була зроблена з висоти 5,2 метрів від поверхні Марса, на ньому видно тінь вертольота, кінчики його посадкових опор, а також сліди коліс ровера Perseverance.

Третій успішний політ апарату Ingenuity відбувся 26 квітня. Вертоліт-розвідник NASA пролетів 50 метрів на північ і розігнався до 8 км/год.