NASA продовжила на місяць місію вертольота Ingenuity

Ingenuity, NASA, Perseverance, Марс, Вертоліт, Місія
Фото: ISS | Вертоліт Ingenuity на поверхні Марса

Тепер марсіанський дрон служитиме розвідником для свого компаньйона — марсохода Perseverance.

У NASA прийняли рішення не завершувати місію вертольота Ingenuity на початку травня, як планувалося раніше, а продовжити її принаймні ще на місяць, щоб краще перевірити його можливості. Зокрема, марсоліт служитиме розвідником для свого компаньйона — марсохода Perseverance.

Про це пише АР.

Співробітники NASA прийняли таке рішення після трьох вдалих випробувальних польотів Ingenuity. Четвертий зліт вертольота був невдалим, проте фахівці стверджують, що їм знайома причина неполадок, і їх усунуть.

Під час свого п'ятого польоту через тиждень або близько того вертоліт переміститься на нову ділянку на Марсі, що дозволить марсоходу Perseverance, нарешті, зосередитися на своїй власній місії з відбору проб.

У NASA очікують, що в травні Ingenuity здійснить свій шостий і сьомий політ. До цього планувалося тільки п'ять польотів. Якщо все пройде добре, місію вертольота можуть продовжити ще на довший термін.

"Ingenuity любить Марс. Він злітає, і я майже відчуваю ту свободу, яку відчуває він", — сказала репортерам менеджер проекту Мімі Аунг.

У процесі наступних польотів Ingenuity марсохід Perseverance продовжить передавати дані і зображення з вертольота, але перестане робити власні знімки. Два космічні апарати повинні знаходитися в межах 1 кілометра один від одного для ретрансляції зв'язку.

Раніше ми розповідали, що безпілотний вертоліт-розвідник NASA Ingenuity вперше піднявся в марсіанське небо 19 квітня. Апарат, що зробив історичний політ, автономно пролетів через тонку марсіанську атмосферу без допомоги своєї команди на Землі.

Під час другого випробування апарат Ingenuity зробив перший кольоровий знімок свого польоту на Марсі. Фотографія була зроблена з висоти 5,2 метра від поверхні Марса, на ньому видно тінь вертольота, кінчики його посадкових опор, а також сліди коліс ровера Perseverance.

Третій успішний політ апарату Ingenuity відбувся 26 квітня. Вертоліт-розвідник NASA пролетів 50 метрів на північ і розігнався до 8 км/год.