Одне змінення: вчені з'ясували, як прокидатися від будильника без неприємних відчуттів

Сон, пробудження, будильник
Фото: Скриншот | Пробудження після сну по будильнику на смартфоні

Правильно підібрана мелодія допоможе швидко погасити "інерцію сну" і відчути прилив енергії, довели дослідження.

Вчені знайшли спосіб, як легко прокидатися під звуки будильника і позбавитися неприємних відчуттів. Результати дослідження опублікувало видання Plos ONE.

Співробітники Мельбурнського королівського технологічного інституту знайшли рішення для проблеми так званої "інерції сну" — явища, коли організм після пробудження відчуває запаморочення і загальмованість. В такому стані людина може перебувати до чотирьох годин, однак легкі мелодійні наспіви значно полегшують симптоми. Наприклад, пісні "Happy" Фаррела Вільямса і "Borderline" Мадонни.

Дослідники провели випробування за допомогою мобільного додатку: люди прокидалися під різні мелодії будильника і запускали гру, щоб перевірити рівень уважності. Після легких мелодій випробовувані давали більш швидкі і точні відповіді, ніж учасники з контрольної групи, які користувалися стандартними акустичними сигналами.

Вчені припускають, що мелодійні сигнали активують області мозку, що відповідають за пильність і концентрацію. Просте зміна стандартного звуку на приємну пісню повинно усунути неприємні відчуття після пробудження. Музику можна доповнити ковтком свіжого повітря з відчиненого вікна, контрастним душем або чашкою кави — все це додасть організму бадьорості і налаштує його на новий робочий день.

Раніше стало відомо, що COVID-19 викликає безсоння, однак її можна побороти. З початку пандемії кількість людей, які страждають від порушення сну, збільшилася на 15% -20%.

Вчені відкрили "зомбі гени", які збільшують деякі процеси в мозку після смерті. Йдеться про експресії генів в певному типі імунних клітин головного мозку, які вразили дослідників своєю активністю.

Вчені знайшли г Ормон, який дозволяє багато їсти і не товстіти. Як виявилося, він запускає біологічний механізм, що відключає переробку їжі в жир і уповільнює роботу печінки через кілька годин після прийому їжі.