Усупереч заявам Маска: криптовалюта споживає у 2 рази менше електрики, ніж банки

енергія при Майнінг криптовалюта
Фото: unsplash.com

Після звинувачень Маска в тому, що Майнінг Bitcoin завдає шкоди екології, дослідники провели аналіз споживання електроенергії у фінансовій сфері.

Аналітична компанія Galaxy Digital провела дослідження "Про споживання енергії майнерами біткоїнів: кількісний підхід до суб'єктивного питання", у якому вказується, що банківська сфера споживає у два рази більше електрики, ніж майнінг.

Про це йдеться в опублікованому звіті Galaxy Digital.

Весь обсяг електроенергії, який використовується для видобутку біткоїнів можна відстежити в режимі реального часу за допомогою Кембриджського індексу споживання електроенергії BTC. Річне споживання електроенергії під час видобутку криптовалюти, згідно з підрахунками, становить 113,89 ТВт * год.

Банківський сектор, на відміну від криптовалюти, було складніше підрахувати. Як зазначають дослідники, фінансовий сектор не ділиться даними про споживану електроенергію. Тому для підрахунку споживання енергії аналітики використовували багаторівневі розрахунки. У підсумку, аналітики дійшли висновку, що банки, банкомати, системи обробки даних банківських карт протягом року споживають 263,72 ТВт * год.

При цьому для видобутку золота споживається 240.61 ТВт * год. Але показник не враховує інтенсивність викидів вуглекислого газу при транспортуванні золота з копалень.

Galaxy Digital вирішили провести такий аналіз через звинувачення Ілона Маска в тому, що Bitcoin нібито погано впливає на навколишнє середовище. Через це курс криптовалюти обвалився. На момент написання новини біткоїн торгується за ціною в 45 тисяч доларів.

біткоіни на біржі
Ціна на біткоїни
Фото: coindesk.com

Нагадаємо, що мережа Bitcoin за рік споживає стільки ж електроенергії, скільки і вся Україна. Раніше компанія Ілона Маска Tesla закупила Bitcoin на 1,5 млрд доларів.