Прямо під землю: американське містечко почало "поглинатися" ґрунтом

поїзд, США, Коркоран, фото
Фото: Wikipedia

Проблема викликана надмірним використанням вод у сільському господарстві. Експерти поки не знають, як можна змінити ситуацію.

У центральній Каліфорнії, фермерське містечко Коркоран із загрозливою швидкістю занурюється під землю, пише Futurism.

Незважаючи на те, що занурення було нерівномірним протягом багатьох років і триває в занадто великому масштабі, щоб його можна було помітити за допомогою супутників, деякі частини Коркорана за останні 14 років занурилися більш ніж на 3 м.

А з урахуванням того, що в найближчому майбутньому очікується опускання ще на кілька метрів, інфраструктура міст наразі знаходиться в серйозній небезпеці.

"Для нас це великий ризик і ми всі це знаємо. Але що ми можемо зробити?" — сказала мешканка Коркорана Мері Гонсалес-Гомес.

Проблема пов'язана із надмірним використанням вод у сільському господарстві цього району. Коли річки перестануть забезпечувати достатню кількість води для місцевих господарств, люди почнуть відкачувати воду з підземних резервуарів.

І головна проблема в тому, що ці резервуари знаходяться безпосередньо під Коркораном. Після кількох поколінь відкачування води земля почала кришитися та ущільнюватися.

Джей Фамілʼєтті, який є директором Глобального інституту водної безпеки в Канадському Університеті Саскачевану зазначив, що немає ніякого способу обійти цей процес. Фамілʼєтті також був одним із перших, хто використовував супутникові дані, щоб показати, що Коркоран тоне.

Як стверджують вчені, Коркорану мало що допоможе, однак можна спробувати пом'якшити подальший збиток, обмеживши відкачування і встановивши кращий контроль за використанням підземних вод у сусідніх містах і сільськогосподарських компаніях.

"Тяжке становище Коркорана є абсолютним прикладом некерованого відкачування підземних вод, що неприпустимо в Каліфорнії", — підсумувала директорка Департаменту водних ресурсів Каліфорнії Карла Немет.