Colorful і NVIDIA відкрили в Китаї унікальний музей графічних процесорів (фото)

Музей, GPU, Китай
Фото: VideoCardz | Експозиція музею GPU в Китаї

Відвідувачі зможуть дізнатися історію розвитку ігрової індустрії з самого її зародження, а також випробувати новий гоночний симулятор або віртуальну реальність.

Компанія Colorful Technology спільно з NVIDIA відкриває в Китаї музей, присвячений історії розвитку графічних процесорів. Про це пише портал VideoCardz.

У залах GPU History Museum відвідувачі найближчим часом зможуть вивчити історію створення перших графічних чіпів і відеокарт на їх основі, і як вони розвивалися до сьогоднішніх днів. Тут представлені і інші технології, які також вплинули на розвиток комп'ютерної техніки.

Наприклад, представлене новітнє ігрове обладнання, що дозволяє вичавити максимум із сучасних графічних прискорювачів. У музеї встановили просунуту ситему віртуальної реальності і сучасний гоночний симулятор з трьома дисплеями розширенням по 8К — розробники запевняють, що він забезпечує повне занурення в процес завдяки зворотному зв'язку.

Серед іншого, Colorful виставила експонати, створені в 1980-х роках і знамениті прискорювачі 3D-графіки Voodoo, створені в 1990-х. Тут докладно описана історія першого дітища компанії NVIDIA, випущеного в 1995 році на базі графічного чіпа NV1, і відеокарт 1999 року випуску, в основу яких ліг перший графічний процесор серії GeForce — 256.

У музеї представлено багато рідкісних відеокарт, таких як Rage Fury MAXX — це перший двочіповий 3D-прискорювач компанії ATI на базі двох GPU Rage 128 Pro. Тут також розташовані пристрої, розроблені IBM, 3Dlabs, Intel, S3, Trident, 3dfx і іншими компаніями.

Частина експозиції присвячена кіберспорту в Китаї. Варто відзначити, що Colorful в 2008 році відкрила дочірню компанію iGame, яка до сих пір підтримує гравців-професіоналів.

Раніше американська компанія Mythic представила перший в світі аналоговий ІІ-процесор M1076. Однокристальний чіп має велику обчислювальну потужність і споживає дуже мало енергії.

Музей Лувр відкрив доступ до своєї експозиції в онлайн-форматі для всіх користувачів. На віртуальній платформі представлені понад 480 тисяч експонатів, і організатори сподіваються, що побачене на екрані змусить людей приїхати і подивитися на них вживу.

Біля узбережжя Канн і острова Сент-Маргеріт відкрили підводний музей з бетонними головами. У ньому представлені роботи відомого художника Джейсона де Кайрес Тейлора.