Учені дізналися про нові особливості річок на Титані: це допоможе визначити, чи є на ньому життя

Титан, супутник Сатурна
Фото: wikipedia

За словами вчених, вивчення річкової системи супутника Сатурна допоможе космічному апарату Dragonfly у вивченні геології небесного тіла, а також у пошуках ознак життя.

Дослідники з Корнельського університету вивчили карту річок Титана та визначили, що їхні форми можуть дати додаткову інформацію про те, наскільки вони глибокі та які процеси відбувалися на поверхні супутника Сатурна, повідомляє dailymail.co.uk

З огляду на, що Титан — єдине місце в Сонячній системі, де є рідина на поверхні (крім Землі), розуміння того, як працюють річки, важливе для розуміння його системи перенесення осадових порід і геології супутника, кажуть учені. Також це допоможе роботі космічного апарату Dragonfly, коли він відправиться на Титан.

"Системи каналів на Титані є серцем шляхів перенесення осадових порід. Вони показують, як органічні породи переміщаються поверхнею Титана, і визначають місця, де вони можуть бути сконцентровані поруч із тектонічними або, можливо, навіть кріовулканічними об'єктами", — говорить автор дослідження Алекс Гейз .

Дослідники вивчали річки Титана, використовуючи знімки, зроблені космічним апаратом "Кассіні" до того, як він зник в атмосфері Сатурна.

Титан, супутник Сатурна, річки
Річкова система Титана
Фото: ISS

"Хоча якість і кількість зображень "Кассіні" істотно обмежують їхню корисність для дослідження річкових мереж, їх усе ще можна використовувати для розуміння ландшафту Титана", — говорить ще одна авторка дослідження Джулія Міллер.

Місцевий ландшафт

Ландшафт Титана схожий на марсіанський, там є гори, озера, річки, рівнини, кратери та долини. Тільки на Марсі озера та річки давно висохли. На відміну від Землі, рідина на поверхні Титана — це метан і етан, а не вода. Метанові озера можуть досягати глибини більше 90 метрів у деяких частинах Титана, особливо в північному полярному регіоні.

Також Титан, другий за величиною супутник у Сонячній системі після Ганімеда, має товсту кірку з водяного льоду на поверхні. Вивчення гідрологічної системи Титана може дати уявлення про те, чим вона відрізняється від земної, кажуть учені.

Титан, супутник Сатурна
Зображення Титана, складене з 4 інфрачервоних фотографій, зроблених "Кассіні"
Фото: ISS

Dragonfly

Вивченням Титана, зокрема пошуками ознак життя на ньому, займатиметься космічний апарат Dragonfly, який NASA планує відправити до супутника Сатурна в кінці цього десятиліття. На думку вчених, на Титані можуть бути присутніми незвичайні інопланетні форми життя, які використовують зовсім інші біологічні процеси, ніж організми на Землі.

Dragonfly, NASA, Титан
Космічний апарат Dragonfly. Ілюстрація.
Фото: ISS

Титан

  • Найбільший супутник Сатурна, єдиний супутник планети, що володіє щільною атмосферою.
  • Відкрито в 1655 році астрономом Християном Гюйгенсом.
  • Діаметр — 5152 км
  • Площа поверхні — 83 млн км
  • Поверхня Титана в основному складається з водяного льоду й осадових органічних речовин.
  • Атмосфера переважно складається з азоту.
Титан, супутник Сатурна, Місяць, Земля
Порівняння розмірів Титана (внизу зліва) з розмірами Місяця та Землі.
Фото: wikipedia

Нагадуємо, що дослідники відтворили умови Титана в лабораторії. Вони вибрали його, оскільки з усіх 150 відомих супутників у Сонячній системі Титан найбільш схожий на планету.