"Неолітичні пироги". Археологи дізналися, чим харчувалися будівельники Стоунхенджа

Їжа, багаття, камінь, приготування їжі, неоліт, Стоунхендж
Фото: Daily Mail | Будівельники Стоунхенджа могли готувати "пироги з начинкою"

Як показали розкопки в поселенні епохи неоліту Даррінгтон-Волс, будівельники Стоунхенджа вживали різноманітні продукти.

Related video

Жителі Даррінгтон-Волс, які займалися зведенням Стоунхенджа приблизно в 2500 до н. е., харчувалися фруктами, горіхами і "неолітичними пирогами з фаршем". Археологи зробили такі висновки під час розкопок селища, повідомляє Daily Mail.

Стоунхендж Fullscreen
Стоунхендж
Фото: Daily Mail

Учені з компанії English Heritage кажуть, що археологічні дані свідчать про те, що стародавні будівельники Стоунхенджа збирали та готували їжу з горіхів, терену, яблук та інших фруктів.

Немає прямих доказів того, що під час приготування їжі використовувалося тісто, але жителі Даррінгтон-Волс знали, як вирощувати зернові культури і могли робити із зерна борошно, щоб пекти пироги з фаршем, кажуть вчені. Такі частування вони могли пекти на гладкому камені або в керамічному посуді біля багаття, йдеться в повідомленні компанії English Heritage.

"М'ясо та фрукти — це відмінне поєднання, щоб отримати заряд енергії", — каже Сьюзан Грині з English Heritage.

Їжа, фрукти, багаття, борошно, неоліт, Стоунхендж Fullscreen
Стародавні жителі Даррінгтон-Волс вживали в їжу різні фрукти, а також могли пекти пироги з фаршем.
Фото: Daily Mail

За словами вчених, точно не відомо, які рецепти страв використовували давні люди, які тут жили, але спільне приготування та вживання їжі допомагало суспільству згуртуватися, щоб побудувати Стоунхендж. Учені кажуть, що будівельники Стоунхенджа їли свинину, яловичину та молочні продукти, але досі було невідомо, чи вживали вони солодшу їжу.

Тепер дослідники збираються пекти пироги в неолітичних будинках, які були побудовані поруч зі Стоунхенджем, ґрунтуючись на археологічних даних, у повному розмірі та з внутрішнім оздобленням. Це вони збираються робити щопонеділка у грудні.

Неолітичні будинки Стоунхенджа Fullscreen
Неолітичні будинки Стоунхенджа. У таких жили люди, які будували стародавню споруду.
Фото: Daily Mail

Даррінгтон-Волс знаходиться на відстані 3,2 км на північний схід від Стоунхенджа, але входить до складу об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Нагадуємо, що археологи виявили "космічні" ями віком 4 500 років поруч із Даррінгтон-Волс, які раніше вважалися природним утворенням. З'ясувалося, що їх створили будівельники Стоунхенджа.

Також за допомогою стародавніх малюнків на камені вчені розкрили ще одну загадку Стоунхенджа.