Як Ісуса Христа. У Британії знайшли рештки розп'ятого чоловіка із цвяхом у п'яті

цвях, кістка, п'ята, фото
Цвях пробив п'яткову кістку чоловіка

Як з'ясували археологи, залізний цвях пробив чоловікові праву кістку п'яти. Також перед смертю раба закули в кайдани, а шість його ребер було переламано.

Related video

У 2017 році команда археологів працювала на розкопках у британському селі Фенстантон у графстві Кембриджшир. Унаслідок розкопок вони знайшли 5 невеликих цвинтарів, у яких знаходилися рештки 40 дорослих і 5 дітей, пише News 18 com.

Тепер археологи, зокрема Корін Духіг із Кембриджського університету, проаналізували скелети, знайдені під час розкопок, і з'ясували, що могили датуються IV століттям.

Найцікавішою знахідкою для археологів став незвичайний скелет чоловіка, який помер, коли йому було приблизно 25-35 років. Що привернуло увагу археологів, так це 5-сантиметровий залізний цвях, який пробив чоловікові праву кістку п'яти. Це дозволило вченим припустити, що скелет є прикладом, який найбільше зберігся, давньоримського розп'яття на хресті, однією з найбільш варварських форм смертної кари.

розкопки, археолог, могила, скелет, зображення Fullscreen
Місце розкопок

Хоча вважається, що розп'яття було відносно поширене у стародавніх римських поселеннях, археологічні докази такої страти трапляються дуже рідко. Знайдений чоловік став першою відомою жертвою розп'яття у Великій Британії та другою — у всьому світі.

Скелет, який отримав назву скелет 4926, привернув увагу багатьох дослідників. Вони дізналися про його приблизний вік, використовуючи стоматологічний аналіз. Радіовуглецеве датування показало, що зріст людини становив 1 м 70 см, а помер він десь між 130 і 360 рр. до н. е. У роки на території сучасної Англії правила Римська імперія. Чоловіка знайшли з дерев'яною дошкою і 12 залізними цвяхами.

Скелет також має сліди й інших травм, а саме — атрофію великогомілкової кістки. Це вказує на те, що чоловіка перед смертю закули в кайдани або пов'язали. Шість його ребер були переламані та почали гоїтися незадовго до смерті, такі травми могли бути отримані від ударів мечем.

скелет, кістки, знімок Fullscreen
Скелет розіп'ятого чоловіка

Варто зазначити, що цвях, який знаходився в кістці п'яти, був знайдений тільки тоді, коли дослідники принесли рештки в лабораторію.

"Гарна безпека і те, що цвях залишився в кістці, дозволили мені вивчити цей майже унікальний екземпляр, коли багато тисяч було втрачено", — зазначила Духіг.

За її словами, навіть мешканці поселення на одній з віддалених територій Римської імперії не змогли уникнути самого варварського покарання Риму.