Найстаріші в Китаї. Археологи знайшли скульптури Будди віком 2200 років (фото)

Будда, фігурка, голова, плащ, Будда Гаутама, Будда в Китаї, буддизм у Китаї
Одна з виявлених скульптур зображує Будду Шак'ямуні в накидці

Одна зі статуеток зображує Будду Шак'ямуні, що стоїть у накидці на невеликій платформі, а інша – п'ять великих Будд. Обидві фігурки виготовлені зі сплаву міді, олова та свинцю.

Related video

У ході недавніх розкопок у Китаї археологи натрапили на пару 2200-річних мідних статуеток Будди. Ці скульптурні зображення Будди Гаутами є найдавнішими з усіх, що будь-коли знаходили в країні, пише Granthshala news.

Ці маленькі статуетки були частиною зборів артефактів, виявлених у скарбниці при гробницях часів Імперії Хань. Одна зі статуй зображує Будду Шак'ямуні (Гаутаму), що стоїть у накидці на невеликій платформі, друга статуетка зображує п'ять великих Будд або п'ять Будд мудрості.

статуетка, Будда, рукавички, руки, зображення, Будда Гаутама, Будда Шак'ямуні Fullscreen
Одна зі статуй зображує Будду Шак'ямуні

Знайденим статуеткам приблизно 2200 років, вони виконані в стилі гандхара — стиль буддійського образотворчого мистецтва, який розвивався в північно-західному Пакистані та Східному Афганістані між I і VII століттями до н.е. і дивним чином увібрав у себе індійський і середземноморський уплив.

Висота статуетки Будди Шак'ямуні становить 10 см, а Будд Вищої мудрості — 15 см. Обидві фігурки виготовлені зі сплаву міді, олова та свинцю. Перша є традиційним зображенням Будди в період учительства, а друга скульптура групова — це Будди Вищої мудрості: Будда Амітабха, Будда Амогхасіддха, Будда Ратнасамбхава, Будда Акшобх'я та Будда Вайрочана.

Будди Вищої мудрості, Шак'ямуні, статуї, Будда, знімок Fullscreen
Зліва – фігурка Шак'ямуні, праворуч – Будди Вищої мудрості

Статуетки виявили археологи, які працюють у провінції Шеньсі, розташованій у центральній частині Китаю. Приблизно там, де в 1970-х роках знайшли легендарну теракотову армію — кілька тисяч глиняних скульптур воїнів у натуральну величину.

Під час розкопок дослідники виявили 3648 стародавніх гробниць, побудованих у проміжку від періоду царств (475 р. до н. е. — 221 р. до н. е.) до держави Велика Цин (1644-1911 рр. до н. е.).

гробниця, Китай, археологія в Китаї, розкопки в Китаї Fullscreen
Зображення однієї з гробниць

Як зазначають учені, більшість людей, похованих у гробницях, були родичами імператора або високопосадовцями.

дзеркала, бронза, стіл, фото Fullscreen
У квітні 2021 року археологи, які працюють на окремій ділянці розкопок у Китаї, виявили понад 80 бронзових дзеркал, виготовлених близько 2000 років тому.

Крім двох статуеток, у гробницях знайшли понад 16 000 культурних реліквій, а у квітні 2021 року археологи, які працюють на окремій ділянці розкопок у Китаї, виявили понад 80 бронзових дзеркал, виготовлених близько 2000 років тому. Більшість із них було знайдено в стародавніх гробницях за часів Імперії Хань.

Нагадаємо, що нещодавно в Китаї знайшли найстарішу чашку чаю у світі. Знахідку виявили в гробниці періоду царств, що б'ються.