Астрономи помітили одну з найбільших структур, які будь-коли бачили в Чумацькому Шляху

Меггі, нитка водню, Чумацький шлях
Фото: ScienceAlert | Стрілкою вказано місце розташування однієї з найдовших структур у нашій галактиці

Учені виявили величезну нитку атомарного водню, яку назвали "Меггі". Вона знаходиться на відстані 55 тисяч світлових років від Землі та її розміри вражають.

Related video

Міжнародна група вчених на чолі з астрономами з Інституту астрономії Макса Планка в Чумацькому Шляху виявила величезну структуру, яку назвали "Меггі". Це нитка атомарного водню, що є однією з найдовших структур, які будь-коли спостерігали астрономи в нашій галактиці. "Меггі" має такі розміри: довжина — 3 900 світлових років, ширина — 130 світлових років, повідомляє ScienceAlert.

Керував новим дослідженням космосу, до якого приєдналася група вчених із різних університетів і науково-дослідних інститутів світу, Джонас Сайєд з Інституту астрономії Макса Планка.

За допомогою даних, отриманих радіоастрономічною обсерваторією VLA імені Карла Янські, що знаходиться в США, вчені вивчали формування молекулярних хмар, перетворення атомарного водню на молекулярне й інші питання щодо зіркоутворення.

Меггі, нитка водню, Чумацький шлях Fullscreen
Ділянка Чумацького Шляху, знята камерою космічного телескопа Gaia (вгорі). Прямокутником виділено розташування нитки "Меггі". Внизу показано зображення розподілу атомарного водню в умовних кольорах, червона лінія показує нитку "Меггі"
Фото: ScienceAlert

Унаслідок спостережень вчені виявили гігантську структуру, одну з найбільших, яку бачили в Чумацькому Шляху. У той час як найбільші з відомих хмар молекулярного газу зазвичай мають довжину приблизно 800 світлових років, нитка атомарного водню під назвою "Мегі" має розмір: 3 900 світлових років у довжину та завширшки 130 світлових років. Учені дійшли висновку, що в нитці атомарного водню є 8% молекулярного водню. Саме з хмар, що з молекулярного водню і з'являються нові зірки.

"Наше нове дослідження підтвердило спостереження Хуана Солера з Віденського університету, який ще рік тому припустив, що ця нитка з газу є однією структурою", — каже Сайєд.

Під час дослідження вчені помітили, що атомарний і молекулярний водень зустрічаються разом у певних ділянках. Вони припустили, що саме в цих місцях атомарний водень перетворюватиметься на молекулярну форму.

"Ще потрібно дізнатися дуже багато інформації про цю структуру. У найближчому майбутньому нам допоможуть космічний телескоп Джемса Вебба і найбільший радіоінтерферометр на Землі SKA", — говорить Сайєд.

Саме завдяки Солеру ця нитка з водню отримала своє "ім'я". Учений назвав структуру Ріо Магдалена, на честь річки у його рідній Колумбії. Англійською це ім'я звучить як Маргарет чи Меггі.

Нагадуємо, що потік зіркового газу вріжеться в Чумацький Шлях раніше, ніж очікується. Потік Магеллана рухається до нашої галактики і після зіткнення змінить ландшафт нічного неба.

Як повідомляв Фокус, учені вважають, що історію нашої галактики, можливо, доведеться переписати. Адже галактики, які вважалися постійними компаньйонами Чумацького Шляху, виявилися новачками в нашому галактичному середовищі.