Невеликий секрет Діви Марії. Реставратори зробили відкриття у відомому соборі Флоренції

статуя діви марії
Фото: Daily Mail | Під час реставрації відкрили головний секрет знаменитої статуї відомого собору Флоренції.

Статуя Діви Марії з немовлям та ангелами виявилася кольоровою, а не створеною з чистого білого мармуру.

Related video

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре у Флоренції, Італія, який знаходиться на Соборній площі міста, продовжує розкривати нові таємниці. Під час реставраційних робіт експерти виявили сліди колись прихованої кольорової фарби на мармурових скульптурах Діви Марії з немовлям та ангелами, які розташовані над головним входом до собору, пише Daily Mail.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та захоплbdі новини зі світу науки!

Довгий час вважалося, що знамениті статуї Діви Марії з немовлям та ангелами було створено з білого мармуру. Але реставрація показала наявність бірюзового, коричневого та червоного кольорів на скульптурах.

статуя діви марії Fullscreen
Довгий час вважалося, що знамениті статуї Діви Марії з немовлям та ангелами було створено з білого мармуру. Але ресторація показала наявність бірюзового, коричневого та червоного кольорів на скульптурах
Фото: Daily Mail

Під час реставраційних робіт у Соборі Санта-Марія-дель-Фьоре експерти виявили коричневу райдужну оболонку лівого ока Діви Марії, бірюзовий та червоний колір її плаща та візерунок, який імітує тканину на одязі немовляти Ісуса.

Вчені вважали, що статуї були створені з натурального білого мармуру, щоб відповідати вигляду Собору і ніхто не припускав, що вони можуть мати інше забарвлення. Експерти визначили, що на мармур було нанесено шар коричневого оксалату для їх захисту, але це покриття приховало кольорову фарбу. Вчені дійшли висновку, що інші скульптури цього собору також можуть мати кольори, які ще потрібно виявити.

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре Fullscreen
Собор Санта-Марія-дель-Фьоре
Фото: Daily Mail

Реставраційні роботи почалися ще у вересні минулого року через те, що зовнішня частина собору сильно постраждала від ерозії через дощ, бруд, а також пташиний послід.

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре у Флоренції був найбільшою церквою у світі, коли його освятили у 1496 році і він вміщує 30 тисяч людей. Його будівництво тривало цілих 140 років. Головною особливістю собору вважається його купол, який має восьмигранну форму та діаметр 42 метри. Це найбільший купол після такої ж конструкції у давньоримському Пантеоні.

Загальна площа собору становить 8300 кв.м, його висота разом із куполом — 114,5 метрів, довжина собору — 160 метрів, а ширина — 43 метри. Вся конструкція складається з понад 4 млн. цегли і важить приблизно 40 тисяч тонн.

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре Fullscreen
Собор Санта-Марія-дель-Фьоре
Фото: Daily Mail

Також особливістю собору є скульптурна група над входом у будівлю, що зображує Діву Марію, яка тримає Ісуса і на них дивляться два ангели. Цей собор було закладено якраз у день Різдва Пресвятої Діви Марії і саме їй і присвячено.

На сьогодні в реставрацію собору було вкладено 1,5 млн. євро, адже ця будівля є символом Флоренції, яку відвідують щороку приблизно 4,5 млн. осіб.

Фокус вже писав про те, що вчені з'ясували, що королева Англії поклонялася закатованому святому.

Також Фокус писав про ще одну таємницю, яку невдовзі зможуть розкрити вчені. Йдеться про таємниче зникнення американської льотчиці Амелії Ерхарт.