"З головою козла та трьома ногами". Мережу здивувало відео гігантського мурахоїда із двома "головами"

мурахоїд
Фото: buitengebieden/Twitter | Здається, у мурахоїда дві голови

На кадрах видно, як тварина рухає мордою, досліджуючи кору, проте за нею ніби рухається друга біла волохата голова.

Related video

Щодня в мережі з'являються сотні різних роликів з тваринами — якісь з них милі, якісь красиві, але часом зустрічаються й ті, що спантеличують. Саме таким і стало відео мурахоїда, у якого, схоже, дві голови та три лапи, пише Daily Mail.

На кадрах видно, як морда тварини рухається вздовж деревної кори, схоже, що мурахоїд обнюхує її в пошуках їжі. Однак це ще не все, на відео також видно, як слідом за першою головою рухається і друга — біла та волохата.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Користувачі мережі зійшлися в одному — відео збиває з пантелику. Відомо, що спочатку ролик зняли у зоопарку Франклін Парк у Бостоні, штат Массачусетс. Відео одразу ж розлетілося в мережі — загалом його вже переглянули понад 26 мільйонів разів.

Деякі з користувачів вважають, що у мурахоїда дві голови і три ноги, інші припустили, що це двоголова істота з "головою мурахоїда та козла", а треті все ж таки помітили на відео оптичну ілюзію.

Пролити світло на загадкову "двоголову" істоту зголосилися дослідники. Насправді те, що користувачі прийняли за другу голову, схожу на голову козла, насправді є замаскованим передпліччям мурахоїда.

Цікаво, що на відміну від сіро-коричневого тіла тварини, його ноги залишаються білими та пухнастими з чорними смугами навколо них. У результаті лапи мурахоїдів виглядають так, ніби це друга морда з носом та очима.

Дослідники зазначають, що ця розумна адаптація розвинулася у мурахоїдів не тільки для відлякування хижаків, вона також активно використовується тваринами для маскування. Хутро також покриває гігантські пазурі мурахоїда, тварини використовують їх для того, щоб зламувати мурашники, оскільки у них повністю відсутні зуби.

Зазначимо, що гігантські мурахоїди ведуть дуже відокремлений спосіб життя, а самки народжують потомство лише раз на рік — як тільки дитинчата підростають і стають дорослими, вони залишають матерів. Це відбувається у віці близько двох років. До цього моменту самки мурахоїдів не розлучаються з дитинчатами і носять їх на спині.

До речі, цікавим є і той факт, що смужка на спині дитинчати завжди збігається з лініями матері. Вчені припускають, що це необхідно для захисту дитинчат — через забарвлення їх майже не видно на спинах матерів.

Раніше Фокус писав про те, що в Атлантиці ехолокатор виявив 15-метрове чудовисько, схоже на мегалодона.