Місце в Парку Юрського періоду: доісторичну комаху виявили живою

комахи, древні тварини, природа, дослідження, земля
Фото: Wikimedia Commons | Гігантську комаху часів динозаврів, яку вважали вимерлою, помітили, коли вона чіплялася за стіну Walmart в Арканзасі

Гігантську комаху часів динозаврів, яку вважали вимерлою, помітили, коли вона чіплялася за стіну Walmart в Арканзасі. Ця знахідка може відкрити таємницю зникнення цілого виду комах.

Related video

Виявлення гігантської мереживниці (Polystoechotes punctata) в міському районі Фаєтвілла, штат Арканзас, викликало захоплення та здивування вчених. Цей вид був поширений в епоху динозаврів, але вважався зниклим з великих територій Північної Америки. Виявлення комахи дозволило припустити, що у віддалених частинах гір Озарк можуть існувати цілі популяції, заховані в ущелинах, повідомляють Ancient Origins.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Комаху знайшов Майкл Скварла, директор лабораторії ідентифікації комах Пенсильванського університету. Як він пояснив, насправді він побачив комаху ще у 2012 році, коли був докторантом в Університеті Арканзасу.

"Я добре це пам'ятаю, тому що я зайшов у Walmart за молоком і побачив цю величезну комаху на стіні будівлі, — сказав Скварла. — Я подумав, що вона цікава на вигляд, тому взяв її в руку і зробив решту покупок, затиснувши створіння між пальцями. Я повернувся додому, визначив вид і швидко забув про комаху майже на десять років".

Науковець розповів, що у своїй особистій колекції він помилково вирішив, що комаха належить до мурашиних левів — зовсім іншого виду комах, які мають певні спільні риси з гігантською мереживницею.

Аж у 2020 році, коли під час карантину, спричиненого пандемією Covid, вчений проводив онлайн-заняття. Тоді ж Скварла та студенти помітили, що вид визначено неправильно.

Колись гігантські мереживниці були поширені по всій Північній Америці, але у східних регіонах їх почали вважати зниклими з 1950-х років. Ці комахи є чимось середнім між мухою та метеликом.

Довгий час причини їх зникнення залишалися таємницею, й вчені висували різні теорії, починаючи від світлового забруднення та урбанізації, закінчуючи інтродукцією немісцевих видів, які могли знищити цих комах.

Раніше Фокус розповідав про нове дослідження, яке розповідає навіщо динозаврам пазурі. Насправді все не так просто, як може здатися на перший погляд.