Вкрали з-під носа королеви Британії. Рідкісну дорогоцінність досі не можуть знайти

Тедді Такер, Хрест Такера, іспанський скарб, Бермуди, затонулий скарб, дайвінг, історія, автобіографія, коштовності Бермудської корони, маєток британської корони, Клер Буф Люс, Бермудський морський музей, крадіжка
Фото: Getty Images | Історія Тедді Такера та його знахідки Хреста Такера, іспанського скарбу, що затонув у 1594 році біля берегів Бермудських островів, — це дивовижна розповідь

Хрест Такера — це приголомшливий ювелірний виріб, інкрустований справжніми смарагдами та прикрашений маленькими кільцями на ручках, що символізували цвяхи в руках Ісуса під час його розп'яття.

Related video

Історія Тедді Такера та його знахідки Хреста Такера, іспанського скарбу, що затонув у 1594 році біля берегів Бермудських островів, — це дивовижна розповідь, яка починається з самого Тедді. Тедді був експертом-самоучкою в галузі океану та історії, а його життєвий шлях детально описаний в автобіографії "Скарб! Життя дайвера", пише Grunge.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

До Тедді доходили чутки про пару мармурових колон, що стирчали з коралових рифів біля узбережжя Бермудських островів, і він вирішив їх дослідити. Після кількох невдалих спроб він нарешті знайшов місце і почав розкопки. Спочатку чоловік не знайшов нічого, окрім уламків, але врешті-решт відкрив скарб, серед яких були золоті злитки, ґудзики з перлів і золота, а також багато прикрашений Хрест Такера.

Хрест був приголомшливим ювелірним виробом, інкрустований справжніми смарагдами і прикрашений маленькими кільцями на руків'ях, які означали цвяхи в руках Ісуса під час його розп'яття. Однак це не був особливо добре зроблений виріб, і, найімовірніше, походив з Нового Світу, а не виготовлений іспанським ювеліром. З усім тим, він став відомим як "Коштовності корони Бермудських островів", а Тедді привернув до своєї знахідки міжнародну увагу.

Право власності на хрест стало предметом гарячих суперечок, оскільки води біля узбережжя Бермудських островів належали Британській короні. Посол США в Італії Клер Буф Люс запропонувала Тедді $100 000 за хрест, але він відмовився. Люс запропонувала 200 000 доларів, але Тедді все одно відмовився. Зрештою, він продав хрест бермудському уряду за 35 000 фунтів стерлінгів, і його виставили в акваріумі.

На жаль, рішення зберегти хрест призвело до його зникнення. Згідно з вебсайтом Тедді Такера, королева Єлизавета II відвідала Бермудські острови в 1975 році і побачила Хрест Такера в Бермудському морському музеї. Тедді сам привітав королеву в музеї і провів її до кімнати, де виставили хрест.

Однак в якийсь момент оригінальний хрест замінили на підроблений, пофарбований золотою фарбою, що навіть не встигла висохнути. У крадіжці брали участь троє людей, але справжні особи злодіїв так і не розкриті.

Історія Тедді Такера і Хреста Такера — це дивовижна історія, яка читається як щось з голлівудського фільму. Тедді був справжнім шукачем пригод, який провів своє життя у пошуках затонулих скарбів, а знахідка Хреста Такера закріпила його місце в історії. Хоча сам хрест може бути втрачений, спадщина Тедді Такера та його прагнення до пригод продовжує жити.

Раніше Фокус розповідав про відкриття в стилі Індіани Джонса: археологи знайшли руку немовляти, що стискає стародавню монету.

А також ми писали про останній писк моди вікінгів: дослідники виявили незвичайну дорогоцінну прикрасу.